ABD'li şarkıcı müslüman olmuştu! Della Miles Bağcılar'da iftar yaptı

Geçtiğimiz günlerde Müslüman olan, Michael Jackson ve Whitney Houston gibi yıldız isimlerin vokalistliğini yapan ünlü şarkıcı Della Miles, Bağcılar’da iftara katıldı.

Türkiye'ye yerleştikten sonra İslamiyet'e geçerek Müslüman olan Della Miles bir yıl önce Dalyan'a yerleşerek çiftlik hayatı sürmeye başlamıştı. Türkiye'ye olan sevgisini her fırsatta dile getiren ABD'li şarkıcı, Bağcılar’da “Gönül Sofraları” adı altında geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarına katıldı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın misafiri olan Miles,Azerbaycan Dostluk Parkı’nda 3 bin 500 kişiyle birlikte orucunu açtı. Della Miles, ilk defa böyle bir iftara katıldığını söyledi. Amerikalı sanatçı, “İftar yapmak çok güzel. Bende Adana kebap çok seviyorum. Bunların dışında Türkiye çok güzel bir ülke” dedi.

Türkiye’de bir klip çekebileceğini ifade eden Miles, 14 Haziran’da da bir single’ı Türkiye’de çıkaracağını söyledi.

Müslüman olduktan sonra ilk Ramazan’ı Türkiye’de karşıladığı için çok heyecanlı olduğuna vurgu yapan ünlü sanatçı, “Bütün dünyayı dolaşıyorum ama böyle güzel bir ortam görmedim. Herkes bir vücut gibi” açıklamasını yaptı.