BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  DÜNYA

ABD'de kriz büyüyor: Trump'tan ilginç söylemler!

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın kendisine "Moron" dediği iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın kendisine "Moron" dediği iddialarıyla ilgili ilk kez konuşurken, "(Tillerson) Eğer dediyse, IQ testlerini karşılaştırmamız gerekecek. Ve size kimin kazanacağını söyleyebilirim" dedi.

Trump, Forbes dergisine yaptığı açıklamada, Tillerson'ın kendisi için "Moron" dediğine dair iddiaların 'yalan haber' olduğunu söyledi. Trump yine de bu iddiaların doğru olma ihtimalini de göz önünde bulundurarak, "Eğer bunu yaptıysa, sanırım IQ testlerini karşılaştırmamız gerekecek. Ve size kimin kazanacağını söyleyebilirim" diye konuştu.

Geçen hafta Tillerson, NBC News'te çıkan ve temmuz ayında düzenlenen Pentagon toplantısının ardından Trump için "Moron" dediğini iddia eden haberleri yalanlamıştı. Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Tillerson, Trump'ın 'akıllı' olduğunu söylemişti. Trump'ın konuyla ilgili açıklaması ise Tillerson ile Beyaz Saray'daki öğle yemeğinden önce geldi.

"TILLERSON MEMNUN DEĞİL" SÖYLENTİLERİ

Trump geçen hafta da Tillerson'ın Kuzey Kore'yle müzakere etme çabalarının 'zaman kaybı' olduğunu belirtmişti. Bu olayların ardından Twitter'da, Tillerson'ın görevinden memnun olmadığı söylentileri tekrar canlanmıştı. Tillerson ise istifa etme niyetinin olmadığını dile getirmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
İsrail'in gözü döndü! Şimdiki amacı ne?
Vize alamayan Amerikalı yolcular İstanbul'dan geri döndü!
FETÖ'cü general Semih Terzi'nin korkunç talimatı
Detayları açıklandı: Her ayağı 18 katlı bina büyüklüğünde!
Yeni bir referandum kararı daha
Akdeniz'de saldırı planlayan 4 terörist yakalandı!
Mikrofonu aldı, valiye böyle dedi: 'Oğlumu tutuklayın'
Doların havasını indiren açıklama Türkiye ekonomisi...
Dev operasyon: Çalınan sorular harekete geçirdi!
Beş tane genç kız vardı! Gözümün önünde tecacüz ettiler
Yorumlar 1 yorum