HABER /  DÜNYA

ABD Suriye'de müdahale ederse Rusya vuracak

Suriye'deki son kimyasal saldırı tansiyonu bir kez daha yükseltti. ABD'nin müdahale sinyali Esad'ın müttefiki Rusya'yı kırmızı alarma geçirdi. Suriye'de bulunan Rus füze savunma S-400 sistemi aktive edildi.

Doğu Guta'daki kimyasal saldırının ardından Rusya, ABD tarafından füze saldırısı ya da başka müdahaleye karşı Suriye'de askeri pozisyonunu değiştiriyor.

NTV'nin haberine göre Suriye'de bulunan Rus füze savunma S-400 sistemi aktive edildi. İki motorlu yüksek irtifa önleme uçağı olan MIG-31'ler de 24 saat devriye geziyor. Esad rejiminin ABD füzelerin menzilinde 20 kritik bölge ve üssü olduğuna dikkat çekiliyor.

Üslerin bazılarında Rus askeri varlığının bulunduğu da gelen bilgiler arasında. ABD'nin Rus askerlerinin olmadığı bölgeleri hedef alabileceği belirtiliyor. Suriye içindeki Rus askeri varlığı olan tüm üslerde kırmızı alarm verilmiş durumda. Olası bir ABD müdahalesine karşı ABD donanmasına ait gemi ve uçaklara karşı ateş açılacağı ileri sürülüyor.

ABD'nin olası Esad askeri noktalarını Akdeniz'deki gemilerinden vurabileceği tahmin ediliyor. ABD'nin bu hareketle hem Rusya hem İran'a da bir cevap vermek istediği yorumları dikkat çekiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Ufka Yolculuk sınav sonuçları ne zaman online öğrenme sayfası
AÖL telafi sınav giriş yerleri ve sınav belgesi aynı mı?
Erdoğan'ın iki ayaklı yeni oyun planı Bakanlar Kurulu değişiyor
Ahmet Hakan CHP'nin belediye başkan adaylarını açıkladı
Suriye'de askeri havaalanına füze saldırısı
POMEM mülakat sonuçları açıklanıyor tarih belli mi?
Yorumlar