BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  GÜNCEL

ABD heyeti 'İran'a yaptırımlar' için geldi! İşte ayrıntılar...

İRAN'a yönelik yaptırımlar konusunda görüşmeler yapmak için gelen ABD Dışişleri Bakanlığı heyeti ile Dışişleri Bakanlığı yetkilileri görüştü...

Abone ol

Temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen ABD heyeti Dışişleri Bakanlığı'ndan görüşmelerde bulundu. Görüşme sonrasında Dışişleri Bakanlığı'ndan şu açıklama yapıldı:

Bilindiği üzere, ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin 16 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe giren Kapsamlı Ortak Eylem Planından (KOEP) çekileceğini ve İran’a yeniden yaptırım uygulanmaya başlanacağını 8 Mayıs 2018 tarihinde açıklamıştı.

ABD’nin KOEP’ten çekilme kararının ardından İran’a yönelik uygulanacağı açıklanan yaptırımlar ülkemiz bakımından önem arzetmektedir. 

Uygulamaya konulabilecek yaptırımlardan ülkemizin zarar görmemesi amacıyla gerekli çalışmalar ilgili kurumlarımızca yürütülmekte olup, ABD’li muhataplarımızla temaslarımız sürdürülmektedir. Bu çerçevede, 20 Temmuz günü ülkemizi ziyaret eden ABD heyetiyle görüşmelerde bulunulmuştur.

İran gerek ekonomik ve ticari ilişkilerimiz, gerek enerji ithalatımız bakımından önemli bir komşumuzdur. Bu nedenle ABD’nin bu alanda uygulayacağı yaptırımlar yakından izlenmeye devam edilecektir.

ÖNCEKİ HABERLER
Hollanda ile Türkiye barıştı! NATO vesile oldu ilk adımı bakın kim attı
Dünyanın en iyileri 1 milyon dolar için yarışacak!
Mübaşir alımı mülakat sınavı gerekli evraklar İstanbul Adliyesi açıklaması
Yunanistan 4 Türk vatandaşını gözaltına aldı!
Ağustos ayı ehliyet sınav tarihleri ne zaman 2018
Can Tanrıyar'ın evlilikleri oğlunun annesi ilk eşi kimdir?
Yorumlar 1 yorum