800 metre derinlikteki inlerinde kıstırıldılar işte teröristlerin o inleri

Munzur Vadisi'ndeki bir mağarada toplanan PKK'nın üst düzey isimleri ile marjinal sol terör örgütü MLKP üyelerinin bulunduğu 800 metre derinliğindeki mağara 2 gündür abluka altında. Teröristlerin inlerine giriş görüntüleri ortaya çıktı.

DÜN Tunceli'nin Munzur Vadisi bölgesinde bir grup teröristin görüntüsünün alınması üzerine operasyon başlatılmış ve üst düzey PHKK'lı teröristlerle sol terör örgütü mensuplarının gizlendikleri mağara abluka altına alınmıştı. Güvenlik güçlerinin 'teslim ol' çağrısına terörisztlerin ateşle karşılık vermesi üzerine 2 terörist mağarada öldürülmüştü. Teröristlerin o mağaraya giriş görüntüleri ortaya çıktı.

Tunceli ile Ovacık ilçesi arasındaki Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki mağarada sıkıştırılan terör örgütü PKK ile MLKP'nin sözde üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu terörist grubun, aynı mağarada daha önce çekildiği belirtilen görüntüleri ortaya çıktı.

Tunceli ile Ovacık ilçesi arasında yer alan Munzur Vadisi Milli Parkı içerisinde yer alan Yoğunçam köyü kırsal alanında Cumartesi günü bir mağarada oldukları belirlenen terörist gruba yönelik operasyon devam ediyor. Çevresi, takviye birliklerle karadan ve havadan kuşatılan, katlı ve 800- 900 metre derinlikte olduğu tahmin edilen mağaranın girişi patlayıcıyla imha edilerek genişletildi.

Güvenlik güçleri ardından mağaranın girişinden yaklaşık 50 metre ilerleyip, kurulan ses sistemiyle teröristlere Türkçe, Kürtçe ve Zazaca 'Teslim ol' çağrısında bulundu. Ancak teröristlerin iki kez kurulan ses sistemine ateş açıp, tahrip ettiği kaydedildi.