BIST 1.463
DOLAR 8,37
EURO 10,14
ALTIN 498,71
HABER /  GÜNCEL

61 yaşında oğlunun elinden diploma aldı

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu dış ticaret bölümünü bitiren 61 yaşındaki Memduh Tekcan, diplomasını öğretim üyesi oğlunun elinden almanın mutluluğunu yaşadı.

Abone ol

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu dış ticaret bölümünden mezun olan Memduh Tekcan, diplomasını, oğlu Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Tekcan'ın elinden aldı.

Bir kamu kurumunda çalışan Tekcan, lise öğreniminden sonra gerçekleştiremediği üniversite hayaline 2 yıl önce Amasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu dış ticaret bölümünü kazanarak ulaştı.

Üniversiteden bu dönem mezun olan Tekcan, Amasya Üniversitesi Spor Salonu'ndaki mezuniyet törenine, eşi, 2 çocuğu ve 3 torunuyla katıldı.

Program öncesi torunlarıyla ilgilenen Tekcan, diplomasını oğlu Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Tekcan, başarı belgesini ise Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'dan aldıktan sonra yemin edip kep attı.

Tekcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu, Allah'ın kendisine torunlarıyla diploma almayı nasip ettiğini söyledi.

Oğlunun elinden diploma almanın kendisine ayrı bir mutluluk verdiğini belirten Tekcan, şöyle konuştu:

"Üniversiteyi bitirmek istedim, eğitimin yaşı olmaz dedim. İlk önce çocuklarımı okuttum daha sonra ben okumaya karar verdim. Çocuklarımdan birisi emniyet müdürü diğeri öğretim üyesi, okutmakla geçti ömrüm. Maddi imkansızlıklardan dolayı üniversite okuyamamıştım, içimde ukde kalmıştı ve sonunda hayalimi gerçekleştirdim. Sınıf arkadaşlarım ilk başta 'Dayı ne işin var, bu yaştan sonra burada.' dediler ama ben gençlerin arasında kendimi yenilenmiş gibi hissettim. Çok mutluyum hayalimi gerçekleştirdim."

Doç. Dr. Akın Tekcan ise babasıyla gurur duyduklarını dile getirdi.

"Babam hep derdi, 'Biz okuyamadık siz okuyun oğlum.' diye. Biz de babamızın lafını dinledik ve okuduk, şimdi ülkemiz için çalışıyoruz tüm vatan evlatları gibi." diyen Tekcan, "Şimdi babamın mezuniyetini görmek nasip oldu, çok mutluyuz. Babamızı, kardeşimle ben teşvik ettik, üniversite okuması için. Şimdi hem torunlarına hem de bu yaşta okumak isteyen vatandaşlara üniversiteden mezun olarak örnek oldu." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
10 Mayıs 2018 Süper Loto çekiliş sonucu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bahçeli'den sert tepki: Demokrasinin katilleri
Gedik Üniversitesi Ziya Yılmaz’a fahri doktora ünvanı
Konutta faiz indirimini inşaat sektörü nasıl karşıladı?
Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi Rekora Koşuyor
Biruni Üniversitesi 2018 Bahar Şenliği böyle kutlandı
Hastaneden bebek kaçırıldı polis peşlerine düştü
Müzikte yeni bir soluk Halil İbrahim Özcan’dan ‘Özür Dile’ geliyor
Canan Karatay'dan ramazan tavsiyesi: Sahurda kahvaltı yapın
Yorumlar 2 yorum