BIST 9.062
DOLAR 31,20
EURO 33,86
ALTIN 2.041,20
GÜNCEL

4 yıl sonra mezarı açılınca sır gibi cinayetin perde arkası ortaya çıktı

Ankara'da oğlunun şüphesi üzerine 4 yıl sonra mezarı açılan Şehriban Tokuştepe'nin cinayete kurban gittiği öğrenilince cinayet büro ekipleri sır gibi olayın şifrelerini bir bir çözdü.

Ankara'da 2015 yılında evinin banyosunda ölü bulunan Şehriban Tokuştepe'nin cinayete kurban gittiği oğlununu büyük oğlu Orhan Pala'nın şüphesiyle ortaya çıktı. Pala, 4 yıl sonra mezarı açtırınca annesinin boğularak öldürüldüğü anlaşıldı. Cinayet büro ekipleri de sır gibi cinayetin detaylarını bir bir deşifre etti.

15 Aralık 2015 tarihinde Şehriban Tokuştepe, Karşıyaka Mahallesi'ndeki evinin banyosunda ölü bulundu. Sağlık görevlileri olay yerine gelerek yaptığı incelemede, Tokuştepe’nin ölümünün normal olduğuna ilişkin rapor düzenledi. Aynı gün Şehriban Tokuştepe, yakınları ve oğulları tarafından defnedildi.

Mezar Açılınca Boğularak Öldürüldüğü Ortaya Çıktı: Sonrasında annesinin ölümünden şüphelenen büyük oğlu Orhan Pala, üvey kardeşi Batuhan Çobancık ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, annelerinin mezarının açılıp yeniden otopsi yapılmasını talep etti. 2015 yılında yapılan otopside Tokuştepe’nin boğularak öldürüldüğü tespit edildi.

Tokuştepe’nin cinayete kurban gittiği anlaşılınca Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Annesinden ayrı yaşayan Batuhan Çobancık, Doğan S. isimli arkadaşının annesinin evine gelip gitmesinden ve olay günü evde bulunmasından şüphelendi. Sonrasında Doğan S.'nin psikolojik sorunlar yaşaması ve ortak arkadaşlarından uyku hapı istemesi de Çobancık’ın kafasındaki soru işaretlerini arttırdı.

Sitene Ekle
Etiketler