4 köpek telef oldu neden öldükleri sonradan ortaya çıktı

4 köpek telef oldu neden öldükleri sonradan ortaya çıktı

ANTALYA'nın Kemer'e bağlı Ovacık Mahallesi'nde yaban domuzları için çevreye zehirli tavuk eti bırakan bir vatandaş, 4 köpeğin ölümüne sebep oldu.

4 köpek telef oldu neden öldükleri sonradan ortaya çıktı - Sayfa 1

Olay, Özkan Kıvrak'ın 4 yıl önce sahiplendiği köpeğinin kaybolmasıyla ortaya çıktı. Ovacık Mahallesi'nde oturan Kıvrak, köpeğini aramadık yer bırakmadı ancak bir sonuç elde edemedi. Son olarak bir çobanın köpeğinin zehirlendiğini öğrenen Kıvrak, günler sonra acı gerçekle yüzleşti.

4 köpek telef oldu neden öldükleri sonradan ortaya çıktı - Sayfa 2

Köpeğini bulduğu bölgede kendi köpeğiyle beraber 2 köpeğin daha ölüsünü bulan Kıvrak, jandarma ekiplerine haber verdi. Kıvrak'ın haber vermesiyle gelen jandarma ekipleri, çevrede çok sayıda tavuk eti parçası buldu.

4 köpek telef oldu neden öldükleri sonradan ortaya çıktı - Sayfa 3

Zehirli olabilir: Jandarma, inceleme başlatırken, Kemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri de köpekler ile etlerden numune aldı. Etlerin zehirli olduğunu düşündüğünü belirten Özkan Kıvrak, şu şekilde konuştu: 

4 köpek telef oldu neden öldükleri sonradan ortaya çıktı - Sayfa 4

Tarım ilacı konulmuş et olabilir: - "Köpeklerin bulunduğu tarlada ceviz ağaçları var. Tarla sahipleri, yaban domuzlarının ceviz ağaçlarına zarar vermesini önlemek için çevreye tarım ilacı konulmuş et bırakmış olabilir."