HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

3. Kadıköy Plak Günleri 8-9 Eylül'de başlıyor

KADIKÖY Belediyesi, Kadıköy Plak Günlerini 8-9 Eylül tarihleri arasında, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bahçesinde üçüncü kez düzenleyecek.

Kadıköy Belediyesi bu yıl üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’yle geçmişin izlerini, Müzeyyen Senar’la geleceğe taşıyacak. 8- 9 Eylül tarihlerinde iki gün sürecek Kadıköy Plak Günleri, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşecek.

Kasetten, CD’ye, MP3’ten, dijital müzik platformlarına doğru yol alan müzik endüstrisinin görkemli başlangıcı olan Taş Plaklar, müzik formları ve türleri değişse de müzikseverlerin gönlündeki yerini korudu.

Kadıköy Belediyesi geçen iki yılda olduğu gibi bu yıl da İstanbul’un önemli plakçılarını plakseverlerle bir araya getiriyor. Plak müdavimlerinin buluşacağı Kadıköy Plak Günleri’nde plak stantlarının yanı sıra plakla ilgili söyleşiler, imza günü ve konserler olacak.

Bu yıl Müzeyyen Senar anılacak

Kadıköy Plak Günleri’nin 2016 yılında düzenlenen ilk etkinliğinde Zeki Müren ve Neşet Ertaş, 2017 yılında düzenlenen ikinci etkinliğinde ise Fikret Kızılok anılmıştı. Plak günleri bu yıl 2015 yılında hayatını kaybeden Müzeyyen Senar’ın 100’üncü yaşını kutlayacak. Senar plaklarının döneceği etkinlik alanında, Senar’ın 1967 model Anadol marka arabası ile kendi üzerine kayıtlı ruhsatı da yer alacak.

Ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor

Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi toplayan Kadıköy Plak Günleri’ni yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti. Bu yıl da ziyaretçi akınına uğraması beklenen Plak Günlerinde, taş plaklar, pop, reggae, caz, indie, alternative, punk, rock ve elektronik gibi müzik türleri için düzenlenecek oturumlarda dönecek.

Ayrıca radyocu Gülşah Güray ve Kanat Atkaya “Radyocular Plakları Anlatıyor” söyleşisinde plak dünyasına dair bilgilerini paylaşacak. Etkinlikte her iki gün de konserle sonlanacak. 8 Eylül Cumartesi 20:00’de ‘Gözyaşı Çetesi’; 9 Eylül Pazar günü ise Baba Zula konser verecek.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da MKP üyesi 2 kişi tutuklandı
Spotify 2018 yazının top 10 listesini yayınladı... En çok onlar dinlendi
Afganistan'da bir Amerikan askeri daha öldü!
On Numara sonuçları (3 Eylül 2018)
İğne nefreti genç kızı canından etti...
Hayrettin Karaca çocukları kaç tane kızı evden atmıştı
Yorumlar 1 yorum