BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,04
ALTIN 441,71
HABER /  GÜNCEL

23 Nisan mesajları resimli tebrik kartları-Atatürk 23 Nisan sözleri

23 Nisan mesajları, resimli 23 Nisan kutlama sözleri ve tebrik kartları haberimizde. Çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan'a yakışır Atatürk sözleri özel derlemesini sizler için hazırladık. Büyük önder Atatürk hayatta olduğu yıllarda 23 Nisan kutlamalarına önem vermiş bu törenlerde bizzat kendisi yer almıştır.

Abone ol

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yarın tüm yurtta çoşkuyla kutlanacak. Çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan için en özel en anlamlı resimli 23 Nisan mesajlarını, 23 Nisan tebrik kartlarını ve 23 Nisan sözlerinin sizler için derledik.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ ÖNEMİ: Bu bayram, TBMM’nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935’te 23 Nisan Millî Bayramı’yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti’nin 1927’de ilan ettiği ve ilki Atatürk’ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu. 23 Nisan’ın Türkiye’de ulusal bayram olarak kabul edilmesinin nedeni, 1920’de o gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmış olmasıdır.

23 Nisan kutlama mesajları ve resimli 23 Nisan mesajları...

”Çocuk yurdun temelidir. Bu ülkenin geleceği çocuklarımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. Türk milletine kutlu olsun. Ulusal Egemenlik Bayramınız Kutlu Olsun…”

”Çocukların hükmettiği bir dünya ancak oyuncak dünyası olur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”23 Nisan, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun 23 Nisan Ulusal Egemenlikve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Ulusal egemenlik, ulusun namusu, onuru ve şerefidir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada taşıyan milli bayramımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Çocuklar sizler, Türkiye' yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Bozdağ’dan 'Adil Öksüz' açıklaması!
Meral Akşener'den ilk açıklama! Ortak tuzak kurdular
Ankara İstanbul hızlı tren kaç durak var -TCDD listesi
Ve İYİ Parti YSK'ya başvurdu! YSK'dan flaş açıklama
MHP'den 5 vekil istifa edip İYİ Parti'ye geçiyor! Bahçeli açıkladı...
2018 KPSS ne zaman ÖSYM-AİS başvuru erişim sayfası
15 CHP'li vekilin İyi Parti'ye katılmasına AK Parti'den ilk yorum
İstanbul Üniversitesi açık öğretim vize sınavı sonuçları-AUZEF 2018
23 Nisan'da hava nasıl olacak hangi illerde yağmur var?
ABD'de çıplak saldırgan dehşeti: 3 ölü, 4 yaralı...
Yorumlar