HABER /  GÜNCEL

20 liralık tavayla 100 bin liralık gasp

Eskişehir'de kendilerini polis olarak tanıtan ve "Terör örgütüne karışmışsın. Elindeki tüm para ve altınları hazırla" diyerek bir kişinin 100 bin lirasını gasbettikleri iddiasıyla haklarında dava açılan iki sanığın duruşması görüldü

1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Halil Karakaya (26) ve Mehmet Güneş (27) ile şikayetçi Ali Bircan Özaras (69) ve taraf avukatları hazır bulundu. 

Dolandırıcılık suçunu kabul eden tutuklu sanık Halil Karakaya, "Ailemle problemlerim vardı. İşsizdim. Parasını zorla almadım. Sadece kandırarak aldım. Dolandırıcılık suçunu parasız kaldığım için işledim. Ben kimseyi yaralamadım." dedi.

Başka bir suçtan tutuklu sanık Mehmet Güneş ise pişman olduğunu dile getirerek beraatini istedi. 

Mahkeme heyeti, duruşmayı dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için erteledi. 

"20 liralık tavayla başıma vurdular"
Mağdur Ali Bircan Özaras, duruşma sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, şikayetinden asla vazgeçmeyeceğini dile getirerek, şunları söyledi: 

"Olay geçen yıl temmuzda oldu. Beni 'Terör örgütüne karışmışsın. Elindeki tüm para ve altınları hazırla.' diye telefondan aradılar. Para ve altınlarımı hazırladım. Eve girince çantayı aldılar. Yeni aldığım 20 liralık tavayla başıma vurdular. Gerisini hatırlamıyorum. Başıma 20'den fazla dikiş attılar. Hanıma evlenirken taktığım bilezikler vardı. Emekli oldum. Biriktirdiğim tüm paralar gitti. Tüm altın ve paralarımı geri istiyorum. Cezalarını da çeksinler."   

Şeker Mahallesi'nde ikamet eden Ali Bircan Özaras, geçen yıl temmuz ayında evine "polisiz" diyerek giren 2 kişi tarafından darbedilmiş, altın ve paraları alınmış, şikayet üzerine yakalanan şüpheliler Halil Karakaya ve Mehmet Güneş tutuklanmıştı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Adil Öksüz'ün baldızına hapis cezası
NASA paylaştı! İşte güneşe en yakın çekilmiş fotoğraf
Perinçek'ten Fırat'ın doğusuna harekat açıklaması
Yöneticiler için 'orta parmak' dikti intikamda masraftan kaçınmadı
PFDK'dan Galatasaray ve Fenerbahçe'ye ceza
Hastane randevusu alma MHRS ekranı nasıl kayıt olunur?
Yorumlar