BIST 1.325
DOLAR 7,93
EURO 9,45
ALTIN 460,37
HABER /  GÜNCEL

170 ödül sahibi komandoyu bitiren piknik

AĞRI'da komando Uzman Çavuş Numan Güçükturalı’nın ailesiyle birlikte gittiği piknik, hayatının dönüm noktası oldu.

Abone ol

Uzman Çavuş Güçükturalı,ailesiyle gittiği piknik alanında PKK’lılarla karşılaştı. Durumu ihbar eden Güçükturalı, “belediye sınırları dışına çıktığı” gerekçesiyle meslekten uzaklaştırıldı.

ŞİMDİ OTO YIKAMACIDA ÇALIŞIYOR

Habertürk gazetesinin haberine göre piknikte karşılaştığı PKK’lı teröristleri ihbar eden Güçükturalı, belediye sınırları dışına çıktığı için görevden uzaklaştırıldı. 170 ödül sahibi Güçükturalı, 2 yıldır mesleğini yapamıyor ve halen bir oto yıkamacıda çalışıyor.

Tunceli Jandarma Özel Harekât’ta 5 yıl görev yaptıktan sonra Ağrı’ya tayin olan Gücükturalı, tavsiye üzerine bir arkadaşıyla birlikte Yazıcı Barajı’na pikniğe gitti. Burada karşılaştığı ve kendilerine ateş eden PKK’lılardan kendisinin ve ailesinin canını zor kurtaran Gücükturalı, 156 Jandarma ihbar hattını arayarak olayı anlattı. Ancak görevli olduğu askeri birlik, “Bölge belediye sınırları dışında, ne işiniz var orada?” diyerek savunma istedi. Gücükturalı, piknik yaptıkları bölgenin belediye sınırları içinde kaldığına dair belgeyi savunmasına ekledi.

1 HAFTA İÇİNDE 8 SAVUNMA ALINDI

1 hafta içinde kendisinden 8 savunma alındığını söyleyen Gücükturalı, “Ben 170 ödül alan bir askeri personeldim. Bazı komutanlarım ‘Botun boyasız, ense tıraşın uzun’ diyerek savunma istediler. ‘Sen kim, subayla uğraşmak kim?’ dediler. 8. savunmadan sonra TSK ile ilişiğim kesildi” dedi.

AYM'YE BAŞVURACAK

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nden de boş döndüğünü belirten Güçükturalı, şimdi Anayasa Mahkemesi’ne ‘AYM) bireysel başvuru hazırlığı yapıyor.

'ÇOCUĞUMU KAYBETTİM’

Mesleğini çok sevdiğini ifade eden 29 yaşındaki Numan Güçükturalı, “Tunceli Ovacık’ta görevliyken 4 gün süren bir çatışmanın içinde kaldık. Eşim 8 aylık hamileydi. Benden 3 gün haber gelmeyince fenalaştı ve bebeğimizi kaybettik” dedi

ÖNCEKİ HABERLER
Kocaeli'de Çeçen uyruklu vatandaşa infaz
Umreye giden Roman vatandaşlara uğurlama töreni
Polise saldıran terörist sınırda yakalandı
Şimdiye kadar kaç PKK'lı öldürüldü! İşte bilanço
Adana'da "dul kavgası" kanlı bitti!
Masterchef Junior Türkiye yaş sınırı kaç ne zaman başlayacak?
Yorumlar 31 yorum