15 kişi üstüne çullanmış! Emre Aşık isyan bayrağını çekti

15 kişi üstüne çullanmış! Emre Aşık isyan bayrağını çekti

Eski futbolcu Emre Aşık, Eceabat İskelesi’nde feribot sırası yüzünden çıkan kavgada eşi Yağmur Aşık ile birlikte darp edilmişti. ''15 kişi üstüme çullandı diyen Emre Aşık, “Çocuklarımızın önünde darp edildik. Bu olayın peşini bırakmayacağım” dedi.

15 kişi üstüne çullanmış! Emre Aşık isyan bayrağını çekti - Sayfa 1

Geçtiğimiz hafta Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda oynananacak dostluk maçına davet edilen eski milli futbolcu Emre Aşık, Eceabat İskelesi’nde bir kavgaya karışmıştı. Fotoğraf çekimine yetişmeye çalışan futbolcu ile eşi, kuyruğa girmeden Çanakkale’ye geçmek isteyince tartışma çıkmış, ikili darp edilmişti. Emre Aşık, önceki gün konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

15 kişi üstüne çullanmış! Emre Aşık isyan bayrağını çekti - Sayfa 2

Üç büyüklerde forma giyen Emre Aşık, şunları söyledi: “Valiliğin talimatıyla organizasyona yetişmemiz için bize feribotta öncelik tanıdılar. Ama görevliler ‘Emre Aşık falan tanımayız, geç arkaya’ diyerek bize çıkıştı. ‘Ne diyorsun’ dememizle birlikte eşime ağır bir küfür ettiler. Olay büyüdü. Çevremizde 15 kişi belirdi. Hepsi üstüme çullandı, şiddete maruz kaldım. Eşim araya girince beni bırakıp ona vurmaya başladılar.''

15 kişi üstüne çullanmış! Emre Aşık isyan bayrağını çekti - Sayfa 3

''Bunların hepsi çocuklarımızın önünde oldu.'' diyen Aşık, ''Çocuklar o esnada ‘Annemi babamı öldürüyorlar’ diye ağlıyordu. Bu olayın peşini bırakmayacağım. Çocuklarım o günden beri ağlayarak uyanıyor. Hâlâ travmayı atlatabilmiş değiller. Bunlar şehir eşkiyası.” ifadelerini kullandı.

15 kişi üstüne çullanmış! Emre Aşık isyan bayrağını çekti - Sayfa 4

Ailesinin hâlâ olayın travmasını yaşadığını söyleyen Emre Aşık, darp sonrası sırtının ne hale geldiğini bu fotoğraflarla gösterdi.