BIST 1.284
DOLAR 7,82
EURO 9,33
ALTIN 446,59

Zonguldak'ta hobisini işe çevirdi 48 kadına gelir sağladı!

İhlas Haber Ajansı

ZONGULDAK’ta ev hanımı 16 yıl önce hobi olarak başladığı meslekte 48 ev hanımına ek gelir sağlıyor.

ZONGULDAK’ta kendine özgü küçük bir atölye açan Seher Yılmaz, yaklaşık 16 yıl önce boncuk sanatına merak sardı. Hobi olarak başladığı işi mesleğe dönüştürerek kendini geliştiren Yılmaz, 48 ev hanımına ek gelir sağladı. 

48 ev hanımı ile birlikte aile gibi olduklarını belirten Yılmaz, "Bu işe hobi olarak başladım. Evde kendi kıyafetlerime boncuk işlemeler yaptım. Hobi olarak yaparken çok hoşuma gitti ve araştırmalara başladım. Büyük şehirlerden parça başına işler aldım. İşime ilk önce 5 arkadaşımla beraber başladım ve iş yerimi açtım." dedi. 

Benden başka bu işi yapan yoktu: İşi ilerletmek için araştırmalara yapan Yılmaz "İşime ilk önce 5 arkadaşımla beraber başladım ve iş yerimi açtım. İlanlar vererek ev hanımlarını topladım. Zonguldak’ta benden başka bu işi yapan yoktu. Ev hanımlarına ek gelir kazandırdığım için çok mutluyum. 16 yıldır güzel bir şekilde 48 ev hanımı ile birlikte çalışıyorum. Bu işi ilerletmek için daha çok araştırma yapıyorum." diye konuştu. 

Çok mutlu oluyorum: İnsanların burayı gördüklerinde hayran kaldıklarını belirten Yılmaz " Ev hanımlarımız evde çalışarak hem maddi hem manevi evlerine ek gelir sağlıyorlar. Psikolojik olarak da çok rahatladıklarını söylüyorlar. Böyle işleri her ev hanımı evinde yapabilir. Hep birlikte aile olduk ve ailece bu işi yapıyoruz. Kadınlar güçlüdür. Kadınlarımız gerçekten çok becerikli. Buraya geldiklerinde hayran kalıyorum. Az da olsa bir şey kazandırdığımda çok mutlu oluyorum. " diye ifade etti.