BIST 1.377
DOLAR 8,08
EURO 9,75
ALTIN 460,11
GÜNCEL

Zirve başladı! Erdoğan'dan çarpıcı dolar ve FETÖ çağrısı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türk Konseyi 6. Devlet Başkanları Zirvesi'ne katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada 'dolar yerine milli paralarla ticaret' önerdi ve FETÖ konusunda uyarılarda bulundu.

TÜRKİYE Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Konseyi 6. Devlet Başkanları Zirvesi"ne katıldı. Erdoğan, "Pazartesi günü Türk Konseyi'ne katılarak önemli kararlar alacağız' dedi" demişti. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada "dolar yerine milli paralarla ticaret" önerdi ve FETÖ konusunda uyarılarda bulundu...

Ruh Ordo Kültür Merkezi'nde Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov'ın ev sahipliğinde "Türk Konseyi 6. Devlet Başkanları Zirvesi" başladı. Kırgızistan'ın ev sahipliğinde Azerbaycan, Kazakistan ve Türkiye'nin üye olduğu zirveye, Özbekistan "onur konuğu", Macaristan ise "gözlemci ülke" sıfatıyla katıldı. 

Türk Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi'nde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyovev ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban hazır bulundu.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov tarafından konuk devlet başkanları karşılandı ve aile fotografı çekimi yapıldı. Erdoğan'a zirve esnasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik ediyor.

- Uluslararası ticaretin dolara olan bağımlılığı, artık karşımıza bir engel olarak çıkmaya başladı.

- Kendi para birimlerimizle ticaret yapılması seçeneği üzerinde yoğunlaşmayı öneriyoruz.

- (FETÖ) Bu yapı, bir dönem ülkemizde olduğu gibi dünyanın dört bir yanında eğitim kurumları üzerinden örgütlenmiştir.

- Yaşadıklarımız bize olduğu kadar dostlarımıza da FETÖ'yle mücadelede geç kalınmaması gerektiğini çok açık göstermiştir.

- Son dönemde uluslararası teamül, prensip, kuralların hoyratça ihlal edildiği dönemden geçtiğimizi üzüntüyle belirtmek isterim.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Süs havuzunda ilginç görüntüler! Bu adam ne yapıyor böyle?
Elimi Bırakma 7. bölüm fragmanı
Erdoğan, Dünya Göçebe Oyunları'nın açılış törenine katıldı
Çöken fabrika duvarı 8 otomobili hurdaya çevirdi!
Suriye sınırına askeri sevkıyat sürüyor!
Esrarengiz olay: 4 gün nöbet tuttular!
Saldırıya uğradı ama... Acısını unutup bakın ne yaptı!
Ahlak bürodan bin polisle eğlence mekanlarına baskın!
Düğünde öldürülmüştü: Katili herkesi şoke etti!
Koca Koca Yalanlar 4. bölüm internet özel fragmanı
Yorumlar