Zerdeçalın içine karabiber katın bakın neler olacak!

Zerdeçal özellikle yaşlanma karşıtı ve iltihap sökücü özelliklerinden dolayı sağlık için mucizevi faydalara sahip. Her yemeğe katabilir, faydalarından yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken güne 1 bardak zerdeçal suyu içerek başlamak.

Zerdeçal besin değeri yüksek ve çok güçlü antioksidan. Yaşlanma karşıtı ve iltihap sökücü özelliklerinden dolayı sağlık için mucizevi faydalara sahip. Bu yüzden de giderek çok daha popüler olacağı aşikar.

Zerdeçalın aktif bileşeni kürkümin (zerdeçal sarısı). Kürkümin sayısız faydası var ve bunlar 7.000’in üzerindeki bilimsel makale de yazılmış, anlatılmış. Uzun lafın kısası, bu kadar önemli bir baharatı çok daha fazla tüketmemiz gerekli. Her yemeğe az az katabilir, faydalarından az da olsa yararlanabilirsiniz.

Ama tabi en büyük faydayı zerdeçal suyu olarak içtiğinizde alacaksınız. Zerdeçalın pH seviyesi çok ideak. Her gün her sabah zerdeçal suyu içerseniz, vücudunuz alkalize olur. Sindirimini iyileşir ve asıl önemlisi eklem yangısı semptomları kaybolur gider. Tek yapmanız gereken güne 1 bardak zerdeçal suyu içerek başlamak.

1 bardak ılık suya 1 çay kaşığı toz zerdeçal katın. Arzu ederseniz bir fiske karabiber ilave edip iyice karıştırın. Hepsini su ılıkken hemen için. Her sabah içtiğinizde göreceğiniz faydalar şunlardır. Eklem yangısı semptomlarını azaltır : 2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre kürkümin, etkili bir steroid olmayan antiinflamatuar ilaç ve dahası iltap ve ağrı dindirici ilaçlardan bile daha etkili. Sindirime iyi gelir : Bilim insanları düzenli zerdeçal tüketmenin sindirim sistemine iyi geldiğini söylüyor.