Yusuf Güney'den Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçılara tepki

Şarkıcı Yusuf Güney, YSK'nın İstanbul'daki seçimlerin yeneileceğini açıklamasının ardından Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçılar tepki gösterirken ünlü isimler için ''Bir duruşunuz olsun be!" ifadelerini kullandı.

YSK'nın İstanbul'daki seçimlerin tekrarlanacağını açıklamasının ardından birçok sanatçı, 'Her şey çok güzel olacak' sloganı altında Ekrem İmamoğlu'na destek verirken Alişan, Yusuf Güney ve Kenan Sofuoğlu'nun önderliğindeki bazı isimler de Binali Yıldırım'a olan desteğini açık bir şekilde belli etmişti.

''Vatanını, milletini seven bir insanım'': Sabah'a konuşan şarkıcı Yusuf Güney, şu ifadeleri kullandı; "İnsanlar parti sempatizanlığı ile devletçiliği ayırt edemiyor. Vatanını, milletini seven bir insanım. Ben vatanımla ilgili açıklama yapınca 'Bırak siyaseti, yalakalığı' diyorlar ama kendileri çıkıp kampanya düzenliyorlar."

''Bir duruşunuz olsun be'': Güney, "Bana gelince her türlü küfrü edecekler ama bu arkadaşlar yapınca çıt yok. Bunlar, işine göre hareket eden adamlar. Dün Külliye'de Cumhurbaşkanı ile selfie çektirmek için yarışıyorlardı, bugün İmamoğlu'na destek çıkmak için... Bir duruşunuz olsun be!"

''En çok seçim bizde yapılıyor, bu demokrasinin göstergesidir'': Yusuf Güney, seçim iptal edildi diye ortalığı birbirine katmak isteyenlere seslendi: "Belçika'da seçimler iptal edildi, Fransa'da da aynısı oldu. En çok seçim bizde yapılıyor, bu demokrasinin göstergesidir."