Yurt dışından telefon almak hala mantıklı mı? İşte fiyatlar

Daha ucuza telefon almak isteyenlerin izlediği yol olan yurt dışından alma stratejisi ne kadar hesaplı?

Yurt dışından telefon almak hala mantıklı mı? İşte fiyatlar - Sayfa 1

Türkiye’deki farklı vergiler de göz önünde bulundurulduğunda yurt dışında X fiyata satılan bir telefon burada çok daha pahalı bir şekilde satılabiliyor. Birçok kişi de telefonlarını daha ucuza satın almak için yurt dışına giden dostlarından böyle ricalarda bulunuyorlar. Peki, yurt dışından telefon almak ne kadara mâl oluyor?

Yurt dışından telefon almak hala mantıklı mı? İşte fiyatlar - Sayfa 2

iPhone Xs Max Kendinden fazlasıyla bahsettiren Apple’ın amiral gemisinin yurt dışı fiyatı 1100 dolar. Güncel döviz kuru göz önünde bulundurulduğunda ve IMEI ücreti de eklendiğinde bir adet 128 GB dâhili depolamaya sahip iPhone Xs Max’in size geliş fiyatı 7.350 TL oluyor.

Yurt dışından telefon almak hala mantıklı mı? İşte fiyatlar - Sayfa 3

iPhone XR Apple’ın ucuz telefonu olarak tanıdığımız iPhone XR, yurt dışında 750 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Güncel döviz kuru ve IMEI ücreti sonucunda toplam fiyatı 4.600 TL.

Yurt dışından telefon almak hala mantıklı mı? İşte fiyatlar - Sayfa 4

Samsung Galaxy Note9 Samsung’un amiral gemisi Note9’un 128 GB’lık modelinin fiyatı 1000 dolar civarında. Tüm işlemler dâhil 128 GB dâhili depolamaya sahip bir Galaxy Note9’un size geliş fiyatı ise 6.000 TL gibi bir fiyata geliyor.