BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,28
ALTIN 499,26
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

YSK'dan son dakika açıklama: O seçmenlerin kaydı dondurulacak

Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) 31 mart 2019 yerel seçimlere ilişkin son dakika açıklaması geldi. Buna göre beyan ettiği yerde oturmayan seçmenlerin kaydı dondurulacak.

Abone ol

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yerel seçimlere ilişkin önemli bir açıklama yaptı. YSK, beyan ettiği yerde oturmayan seçmenlerin kaydının dondurulacağını açıkladı.

YSK'dan yapılan açıklamada, "31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimine ilişkin bazı bölgelerde seçmen hareketinin olduğu ve bu hareketin muhtarlık seçimlerini etkilemeye yönelik olarak yapıldığı hakkında; basında haberler yer almakta olup, bazı ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile siyasi partilerden de Başkanlığımıza bilgiler ulaşmaktadır.

4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır. Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur" denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan talimat verdi: Adreslerini bulup kayıtlarını yaptırın
AK Partili Lütfi Elvan: Teker teker gömeceğiz
Market soyguncusunu sesi ve ayakkabısı ele verdi
HDP Şanlıurfa İl Başkanına terör propagandasından tutuklama
Öğrencisine sürpriz yapmak isterken dolandırıldı
Kaybolan fırıncı çırağı Seydi ailesine kavuştu
Erol Bulut'tan 'istifa' açıklaması
Teslim olan PKK’lı, örgütün kirli yüzünü anlattı
Abdullah Avcı: Umarım kulüplerin artık sahipleri olur
Cerablus'tan sorumlu Vali Yardımcısı ölü bulundu
Yorumlar 10 yorum