BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
GÜNCEL

Yolcuları sürükleyerek uçaktan attılar

ABD'nin en büyük hava yolu şirketlerinden United Airlines, çifte bilet sattığı 'overbook' yolcuları inmeye ikna edemeyince yerde sürükleyerek uçaktan attı.

Amerikan United Havayolları'nda, bilet iptallerine karşı uçak doluluğunu korumak için uygulanan ve overbook olarak bilinen çifte bilet satışı skandalla sonuçlandı. Chicago uçağında 4 yolcunun fazla olduğunu söyleyen şirket yetkilileri, önce gönüllü inmek isteyenlere 800 dolar tazminat ödeyeceğini duyurdu. Ancak uçakta kimse gönüllü olmayınca seçilen 4 yolcu zorla uçaktan indirdi.

Tek oturan ve doktor olduğunu söyleyen Asya kökenli bir yolcu ise inmemekte direndi. Talihsiz adam, polis nezaretinde şirketin güvenlik görevlilerince darp edilip, yerde sürüklenerek zorla uçaktan indirildi.

United'ın 3411 uçuş sayılı uçaktaki olay diğer yolcular tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi. Havayolundan yapılan açıklamada "Fazla rezervasyon için özür dileriz" denildi. Öte yandan diğer yolcuların cep telefonları aracılığıyla çekile görüntüler çok kısa süre içerisinde sosyal medya sitelerinde büyük tepki gördü ve yolcunun sadece Asyalı olduğu için bu muameleye maruz kaldığı iddia edildi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
10 yaşındaki davulcu görenleri şaşkına çevirdi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Meral Akşener: Güçlü başbakan yardımcılığı teklif ettiler!
Birleşme partisinde Sabriye'den olay gaf!
Alişan'ın Amerika'da şirinlik yaptığı kız korkup kaçtı
Sevgilisine sataşan adamı tek yumrukla nakavt etti
Ünlüler takımda Adem şoku! Parmağı kırıldı!
Survivor 10 Nisan 2017 kim elenecek?
İdam edileceğini anlayınca intihar etti
Yolda yürürken bir anda geyik çarptı
Yorumlar