BIST 4.186
DOLAR 18,83
EURO 20,25
ALTIN 1.141,45

Yılmaz Morgül siyasete giriyor: Çare Morgül!

Yılmaz Morgül siyasete giriyor: Çare Morgül!

Yılmaz Morgül siyasete girmeye karar verdi. Yaptığı ilginç açıklamalşarla dikkat çeken Yılmaz Morgül bu seferde politikaya gireceğim dedi. Bakın Yılmaz Morgül ne yapmaya çalışıyor.

Yılmaz Morgül siyasete giriyor: Çare Morgül!

“Pop” adlı albümünde Orhan Gencebay klasiği “Gönül” ve Sezen Aksu klasiği “Hata”yı coverlayan ve Sezen Aksu ile Orhan Gencebay’ı bir araya getiren Yılmaz Morgül, CRI TÜRK’te Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

Yılmaz Morgül siyasete giriyor: Çare Morgül!

Politikadan müziğe kadar pek çok konuda can alıcı açıklamalarda bulunan Yılmaz Morgül, müzikten politikaya kadar farklı konular hakkındaki görüşlerini açıkladı. Yılmaz Morgül sahte Youtube tıklanmaları satın alanlara “paranıza yazık” derken, albüm yapan sosyal medya fenomenlerine de “sahte şöhretler” diyerek yüklendi. Morgül, yakında siyasete girmeyi de düşündüğünü söyledi ve özellikle bu isteğin takipçileri tarafından geldiğini ve takipçilerinin “çare Morgül” sloganı ile bunu desteklediklerini söyledi.

Yılmaz Morgül siyasete giriyor: Çare Morgül!

Yılmaz Morgül, “Ben Pop şarkılarını leblebi çekirdek gibi okuma yeteneğine sahibim. Ben star Popçuyum deyip de gelip sahnede benimle Klasik Türk Müziği eserlerini leblebi çekirdek gibi okuyabilecek bir tane ses var mı, bir sanatçı var mı? Varsa onu sahneme davet ediyorum. Bütün müzik kanallarının ve radyo mikrofonlarının karşısına davet ediyorum onları. Gelsinler milletin önünde şarkı söyleyelim. Ben şöyle bir propaganda başlatmak istiyorum: Türkiye’de sadece sesi olanlar şarkı söylesin, sahneye çıksın” diyerek, pop müzik yorumcularının yetersiz bir vokal tekniğine sahip olduğunu söyledi.

Yılmaz Morgül siyasete giriyor: Çare Morgül!

Son günlerdeki tartışma konularından biri olan sahte You Tube tıklamaları ile ilgili yorumlarda bulunan Yılmaz Morgül, “Madonna gibi dünya starlarının son eserleri 50 milyonla 250 milyon arası dinlenme, izlenme oranları kazanmışken, görüyorum ki bizim Pop müzik starları ki daha dün çıkmış, hiçbir altyapısı yok, daha bir şarkısıyla meşhur olma yoluna girmiş bir yıldızcık adayı; 200, 300, 500 milyon izlenme oranı var. Siz kendinizle dalga mı geçiyorsunuz, yazık değil mi oraya harcadığınız paralara! Arkadaşlar şarkınız bir dinlensin. Zaten popüler şarkılar biliyorsunuz ki bir ile üç ay arası dinlenir ve fastfood gibi hemen çöpe atılır, hemen bir şarkı çıkar çünkü piyasaya. Sizin bir kalıcılığınız yok arkadaşlar, en azından yeni yola çıkmışken kendinizi bu şekilde kandırmayın. Paralarınızı harcamayın. Gidin, sahneye çıkabilecek performans yapabilecek yerler arayın kendinize. Ama siz zaten olmayan sesinizle hiçbir sahnede olamazsınız, olsanız da zaten playback ile bu sahnede olma şansını yakalıyorsunuz” dedi