BIST 1.127
DOLAR 8,30
EURO 9,74
ALTIN 505,50

Yıldırım ve Bahçeli Erdoğan'ın adaylığı için YSK'da!

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı'na aday göstermek için YSK'ya geldi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 24 Haziran'da yapılacak seçimde cumhurbaşkanı adaylığı için başvuruda bulunmak üzere Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) geldi. Yıldırım ve Bahçeli'nin YSK'ye gelişinden önce, bina önünde geniş güvenlik önlemi alındı. Mithatpaşa Caddesi trafiğe kapatılırken çok sayıda partili destek vermek üzere bina önünde toplandı.

YSK'ye önce MHP Genel Başkanı Bahçeli, ardından da Başbakan Yıldırım geldi. Yıldırım ve Bahçeli'yi, YSK'ye gelişlerinde, Seçim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Murat Özeren, Özel Kalem Müdürü Halit Filiz, AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, MHP'nin YSK temsilcisi Türker Ercan kapıda, YSK Başkanı Sadi Güven de bina içinde karşıladı. Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunun ardından çıkışta açıklama yapması bekleniyor.

"Cumhur İttifakı"na ilişkin protokolün ise saat 14.30'da YSK'ye sunulacağı öğrenildi. Dün basına kapalı olarak yapılan MHP TBMM Grubu, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine ilişkin karar almıştı. Oylamada ise MHP'de fire haberleri gündeme geldi.

Bazı milletvekillerinin Erdoğan'ın adaylığına oy vermediği ortaya çıktı. Oylamaya, İstanbul milletvekili Atila Kaya, Ankara milletvekili Şefkat Çetin, İstanbul milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ile yurt dışında olan Grup Başkanvekili Erhan Usta katılmadı.