BIST 1.127
DOLAR 8,26
EURO 9,68
ALTIN 499,20

Yere çöküp gözyaşları içerisinde seyretti Tekirdağ'da çiftçinin çaresizliği

Demirören Haber Ajansı

TEKİRDAĞ'da ambarda çıkan yangında 700 saman balyası ile 25 ton buğday yandı. Ürünleri küle çiftçi Şaban Elmas, o anları çaresizlik içerisinde izledi.

Malkara'nın kırsal Hacısungur Mahallesi'nde çiftçilik yapan Şaban Elmas'ın evinin karşısındaki ambarda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Saman balyalarının bulunduğu bölümde çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yan tarafta çuvalların içinde bulunan buğdaylara sıçrayınca talihsiz çiftçi büyük acıyı yaşadı.

25 ton buğday ve dahası: Mahallelinin hortum ve kovalarla su dökerek müdahale ettiği yangın ihbarla gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. Kontrol altına alınan yangında yaklaşık 700 saman balyası ile 25 ton buğday yanarak kullanılmaz hale geldi.

Saman ve buğdayları küle dönünce büyük üzüntü yaşayan Şaban Elmas, yangının nasıl çıktığını anlamadığını belirterek, "Duman gördüm. Balyalarıma baktım hiçbir şey yoktu. Ama ne olduysa oldu birden alev aldı yangın çıktı." dedi.

Üzüntüsü yüzünden okunan Elmas, "Nasıl çıktı anlamış değilim. Ambarımda yaklaşık 700 tane saman balyası vardı. Hepsi yandı. Ayrıca ambarımda 25 ton da yeni biçilmiş buğdayım vardı. Onlar da yandı. Ambardaki her şeyim yandı. Çok üzgünüm" diye sözlerini noktaladı.