Yeni Zelanda'daki törende başörtüsü takan polisin kim olduğu ortaya çıktı

YENİ ZELANDA tarihinin en kötü günlerini geçirirken ülke Müslümanlara olan empati ve samimiyeti ile dünyanın takdirini topladı. Anma sırasında başörtüsü takan kadın polis memurunun kim olduğu ise ortaya çıktı.

YENİ ZELANDA geçtiğimiz haftalarda Müslümanlar'a yönelik katliamla sarsıldı. Ancak başta Başbakan Jacinda Ardern olmak üzere tüm halkın Müslümanları sahiplenmesi, Başbakan'ın Mecliste Kur-an okutması, Selamünaleyküm diyerek konuşmasına başlaması ise tüm dünya liderlerine örnek oldu.

Başörtüsü taktı: Cuma günü katliamda hayatını kaybeden Müslümanlar için yapılan anmada ise kadın güvenlik güçleri başörtüsü taktı ve üniformalarına ise gül iliştirdi. Fotoğraf karelerinde en çok dikkat çeken kadın polis ise Michelle Evans oldu.

2 yıllık polis: NZ Herald gazetesi genç kadının kim olduğunu buldu. Evans’ın 2016 yılında polis olduğu öğrenildi. Whanganui’de yaşayan polis “Toplum için çalışmak istiyorum ve insanlara yardım etmek istiyorum. dedi.

Polis olmayı çocukluğundan beri istediğini söyleyen Evans, "Dışarı çıkmak ve insanlara yardım ederek para kazanmak çok tatmin edici bir iş. Göreve gittiğimizde yaralanabiliriz ama herkes güvende olmadan oradan ayrılmayız” şeklinde konuştu.