BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,26
ALTIN 481,36

Yarın çok fena kar geliyor meteoroloji alarm verdi İstanbul ve Ankara listede

İSTANBUL ve Ankara illeri başta olmak üzere meteorolojiden salı günü için kar yağışı alarmı geldi, profesör Orhan Şen de 'çok soğuyacak' uyarısı yaptı.

2018 yılının son haftasına Türkiye balkanlar üzerinden gelen yoğun kar yağışı ile giriyor. Asıl etkisi de yarın yani salı günü görülecek. Cumaya kadar kar, tipi ve yağmur etkili olacak. İstanbul da yılın ilk etkili kar yağışını görülürken Ankara'da da yoğun kar bastıracak. Meteoroloji sitesinden alarm yayınlarken ünlü meteorolog Profesör Doktor Orhan Şen de twitter hesabından açıklamalar yaptı. İşte haftanın hava durumu ve beklenen kar yağışına ilişkin ayrıntılı bilgiler.

METEOROLOJİNİN KAR ALARMI : Meteoroloji İşleri Müdürlüğü resmi sitesinden 'alarm' verdi. Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve karlı hava bu akşamdan itibaren kuzeybatı kesiminde etkili olmaya başlayacak. Hava sıcaklıkları Salı günü ülkenin kuzeybatı kesimlerinde, Çarşamba ve Perşembe günleri ise iç ve doğu bölgelerinde 8-12 derece azalacak.

12 SAATTI 8 DERECE DÜŞECEK : Meteoroloji Profesörü Orhan Şen twitter hesabından kar yağışı ve soğuk havaya karşı herkesi uyardı. Şen, kar yağışının özellikle Anadolu'nun iç kesimlerinde etkili olacağını söyledi. Meteoroloji profesörü Şen"Anadolu'da kar daha fazla ve Cuma gününe kadar var. Bolu'dan Kayseri'ye hat çekin doğusunda yoğun kar var. Anadolu'da kar özellikle ulaşım açısından İstanbul - Ankara yolunda etkili olacak. Yarın sıcaklık 12 saatte 7-8 C düşecek. İyi giyinin akşam trafik olur üşütmeyin" dedi.

İSTANBUL'DA İLK ETKİLİ KAR YAĞIŞI : Bu kış İstanbul henüz yoğun bir kar yağışı göremedi. Balkanlar üzerinden gelen bu yeni soğuk hava dalgası İstanbul'a hasret kaldığı karı getiriyor. Profesör Orhan Şen, kar severler için şu bilgileri verdi: "Kar istanbulda yarın salı akşama doğru başlar gece ve çarşamba günü devam eder perşembeye kalmaz. İstanbulda beklentiyi çok yüksek tutmayın. Kardan adam yapamazsın ama kartopu yapacak kar bulabilirsin".