BIST 117.741
DOLAR 6,87
EURO 7,83
ALTIN 399,57

Yağmur ve sel Antalya'da tarım arazilerini Kırşehir'de arıları vurdu

Türkiye'nin büyük bölümünü etkisi altına alan sağanak nedeniyle çoğu kentte dereler taştı, ağaçlar devrildi, vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Türkiye'nin büyük bölümünü etkisi altına alan sağanak nedeniyle çoğu kentte dereler taştı, ağaçlar devrildi, vatandaşlar zor anlar yaşadı.

ANKARA Ankara-Samsun karayolunun Ortaköy mevkisinden geçen Kantar deresi, sağanak nedeniyle taştı. Alınan bilgiye göre, kentte akşam saatlerinde etkili olan sağanak Ankara-Samsun karayolunda seyreden sürücülere zor anlar yaşattı. Sağanak nedeniyle Ortaköy mevkisinden geçen Kantar deresi taşarken, Samsun istikameti kısmen trafiğe kapandı.

Otobüs, kamyon ve tırlar geçişlerde zorlanırken, otomobiller ise alternatif yollara yönlendirildi. Yol üzerinde bulunan bazı kafe, düğün salonu, benzinlik ve lokanta gibi işyerleri de sağanaktan etkilendi. Öte yandan, suda mahsur kalan araçlara müdahale için gelen bir itfaiye aracı da çamura saplandı.

AYDIN SUYA GÖMÜLEN ARACIN PENCERESİNDEN ÇIKTI Aydın'ın Germencik ilçesinde sağanak nedeniyle alt geçitte mahsur kalan kişi aracın penceresinden çıkarak kurtuldu. İlçede akşam saatlerinde başlayan ve yarım saat süren sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. İlçe merkezindeki 7 Eylül Mahallesi'nde alt geçitten geçmek isteyen Adem Can (33) sel sularının yükselmesiyle alt geçitte mahsur kaldı. Kapıyı açmaya çalışan ancak sel suları nedeniyle açamayan Can, arabanın camını açarak kurtuldu. Suya gömülen araç olay yerine gelen belediye ve itfaiye ekipleri tarafından 3 saat süren çalışmayla alt geçitten çıkarıldı. Adem Can, "Su seviyesi düşüktü. 'Ben buradan geçerim' diye düşündüm. Su seviyesi yükselmeye başladı. Geri geri çıkmaya çalışırken, araba çıkamadı. Her iki taraftan alt geçite akan su arabayı içine aldı. Kapıyı açmaya çalışırken açılmadı. Pencere camını aşağı indirdim. Pencereden dışarı çıktım. Ben çıkar çıkmaz araba komple suya gömüldü. Bir dakika bile geçmedi, bu durum yaşandı. Ben kurtuldum. Arabada yalnızdım. Kurtulduğuma halime şükrediyorum." diye konuştu.