WhatsApp'a gelecek olan bu özellik banka hesaplarınızı tehlikeye atacak

WhatsApp'a gelecek olan bu özellik banka hesaplarınızı tehlikeye atacak

Dünyanın en çok kullanılan aktif mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a gelecek olan yeni bir özellik çeşitli spekülasyonlara neden olmaya şimdiden başladı.

WhatsApp'a gelecek olan bu özellik banka hesaplarınızı tehlikeye atacak - Sayfa 1

WhatsApp yetkilileri getirecekleri güncellemeyle kullanıcılarının daha rahat olmasını hedefliyor ancak bu güncelleme bir çeşit riskler taşıyor. Siber güvenlik uzmanları, banka hesabınızı WhatsApp'a bağlayacak olan yenilik için kullanıcıları uyardı.

WhatsApp'a gelecek olan bu özellik banka hesaplarınızı tehlikeye atacak - Sayfa 2

Amerika'da hızla yayılan haberlere göre WhatsApp, kullanıcılarının birbirlerine kolayca ve hızlı bir şekilde para göndermelerini sağlayacak ödeme hizmetini Brezilya ve Meksika'da kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp'a gelecek olan bu özellik banka hesaplarınızı tehlikeye atacak - Sayfa 3

Teknoloji uzmanları ise banka hesaplarını WhatsApp hesaplarına bağlayacak kullanıcıları güvenliklerini gözden geçirmeleri yönünde uyarıyor. WhatsApp'ın sistemi, Birleşik Ödemeler Ara yüzüne (UPI) dayanıyor. Yaygın olarak kullanılan dijital bir ödeme sistemi olan UPI ile entegre olan sistemin çalışabilmesi için, öncelikle banka hesabınızı WhatsApp’a bağlamanız gerekiyor.

WhatsApp'a gelecek olan bu özellik banka hesaplarınızı tehlikeye atacak - Sayfa 4

Bunun için kullanıcılar telefon numaralarıyla doğrulama yapıyor. Daha sonra ise sisteme banka kartlarını ekleyip para transfer işlemlerini gerçekleştirebiliyor.