Volkswagen üretimi durduruyor! Türkiye'de popüler o modeller de listede

Volkswagen üretimi durduruyor! Türkiye'de popüler o modeller de listede

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, Passat, Jetta ve Golf modellerinin de aralarında bulunduğu bazı dizel model arabalarının 2 litre turbo dizel (TDI) motorlarında tespit ettiği bir sorun üzerine üretimini geçici olarak durduruyor.

Volkswagen üretimi durduruyor! Türkiye'de popüler o modeller de listede - Sayfa 1

Alman otomotiv devi Volkswagen, pek çok aracında kullandığı 2.0 TDI motorlarında karşılaşılan bir sorunu düzeltmek için bazı dizel modellerinin üretimini geçici olarak durdurdu. Alman üretici bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışıldığını açıkladı fakat geri çağırma olup olmayacağını henüz belirtmedi. Volkswagen'den yapılan açıklamaya göre etkilenen modeller arasında önden çekişli Passat'ın yanı sıra Jetta, Golf, Beetle gibi 7 ileri otomatik şanzımanlı (DSG) modeller ve Arteon da yer alıyor. Mevcut problem çözülene dek VW bu modellerin üretimini geçici olarak durdurma karar aldı.

Volkswagen üretimi durduruyor! Türkiye'de popüler o modeller de listede - Sayfa 2

MÜŞTERİLER ARAÇLARINI SERVİSE GÖSTERMELİ: Almanya merkezli üretici VW tarafından yapılan açıklamada 140 kW ve otomatik şanzımanlı 2 litre TDI Euro6 motor ekipmanına sahip araçlarda sarı motor uyarı ışığının yanmasının sorunu gösterme ihtimali olduğunu belirterek müşterilerinin bunu ciddiye almasını ve yetkili bir servise araçlarını göstermeleri tavsiyesinde bulundu.

Volkswagen üretimi durduruyor! Türkiye'de popüler o modeller de listede - Sayfa 3

YENİ EMİSYON TESTİ NEDENİYLE AĞUSTOS AYI İÇİN UYARI: Halihazırda teslim edilen modellerin yanı sıra söz konusu modellerin üretiminin yeniden başlatılması için de düzeltici önlem amacıyla yazılım güncellemesine dair çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü öğrenildi.

Volkswagen üretimi durduruyor! Türkiye'de popüler o modeller de listede - Sayfa 4

ÜRETİMDE DÜŞÜŞ OLABİLİR: Öte yandan, Alman basınındaki haberlere göre Avrupa Birliği'nin yürürlüğe koyacağı yeni emisyon testi sonrasında Volkswagen, ağustos ayından itibaren üretimde geçici bir düşüş yaşanabileceği uyarısında bulundu.