BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
GÜNCEL

Veysel Kılıç Adalet Yürüyüşü'ne neden katıldığını anlattı

Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü bu sabah 08.00'de başladı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler bugün Kahramankazan'a doğru ilerliyor. Yürüyüşte 25 günde 428 kilometre gidilmesi planlanıyor.

'Adalet Yürüyüşü'nün ikinci gününde CHP lideri Kılıçdaroğlu'na eşlik eden Veysel Kılıç, "Ülkemizde adalet istiyorum. Şu çocukların suçu neydi? Bir kısmı çıktı, 262'si Silivri Cezaevi'nde. 'Plansız tatbikata gidiyoruz' dediler, aldılar, götürdüler. Benim çocuğum Boğaz Köprüsündeydi. Şu anda iddianame bekliyoruz. 11 ay doldu. Adalet, bunun neresinde? Biz anneler, babalar olarak gözlerimizden yaş değil; kan akıyor. Ramazan orucumuz bize haram olmuş. Bu çocukların suçu var mı? Bıraksanız ne olurdu?" diye konuştu.

"ALNIM AK, BAŞIM DİK; O SARAYA GİRECEĞİM"

Daha önce Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na da gittiğini anlatan Kılıç, "Ben Cumhurbaşkanı'mızın sarayının kapısından polisle kaldırıldım. Şu, mucize bir olaydır. Ben oradan polisle kaldırılıyorum, bugün bu çocukları dünya izliyor dünya. Hani bir laf var ya 'Kapıdan kovduk, bacadan girdi', ben şanlı Türk bayrağımla o saraya gireceğim. Alnım ak, başım dik; o saraya gireceğim. Buna inanıyorum. Adaleti sağlayacağız ve o saraya gireceğiz inşallah" dedi.

Veysel Kılıç, elinde "Ben oğlumu istiyorum. Sizin bağımsız, tarafsız dediğiniz adalete inanmıyorum. Ben ülkemde özgür yaşamak istiyorum. Türkiye'mi seviyorum. Bu askeri öğrencilerin suçsuz olduğuna ben inandığım gibi Türkiye'nin 80 milyon insanı da inanıyor. Ankara'ya bir sorum olacak. Bu çocuklar sizin çocuklarınız olsaydı bunlar bir akşam cezaevinde kalır mıydı? El cevap, kalmazdı" yazılı pankart ve Türk bayrağıyla yürüdü.

Sitene Ekle
Yorumlar 4 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Hafriyat kamyonu genç kızı böyle ezdi
Sanayi sitesinde kortutan yangın
Sniper: Duvar filmi fragmanı - Sinemalarda bu hafta
Sinyalciler filmi fragmanı - Sinemalarda bu hafta
Gençlik Başımda Duman filmi fragmanı - Sinemalarda bu hafta
Eşik filmi fragmanı - Sinemalarda bu hafta
Deccal 2 filmi fragmanı - Sinemalarda bu hafta
Arabalar 3 filmi fragmanı - Sinemalarda bu hafta
Nihat Hatipoğlu'na sorulan soru pes dedirtti
Babasını ilk kez sakalsız gören küçük kızın tepkisi!