Vatan Şaşmaz cinayetinde kilit isim konuştu

Vatan Şaşmaz'ı 4 kurşunla öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker'in eski arkadaşı konuşunca ortalık daha da karıştı.

Vatan Şaşmaz'ı 4 kurşunla öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker'in eski arkadaşı konuşunca ortalık daha da karıştı.

Vatan Şaşmaz'ı 4 kurşunla öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker'in eski arkadaşı konuşunca ortalık daha da karıştı. Milliyet'ten Ali Eyüboğlu'nun köşesine taşıdığı bilgilere göre; Aker’in öldürecek kadar kızgın olduğu eski arkadaşı Sevilay Öztürk "Ben masum, hatta mağdurum" dedi.

İşte Ali Eyüboğlu'nun bugünkü Milliyet'te yer alan "Kilit isim konuştu ve iş arapsaçına döndü" başlıklı o yazısı: Gittiğim her yerde tanıyanlar Filiz Aker’in Vatan Şaşmaz’ı neden öldürüp, intihar ettiğini soruyor. “Filiz Aker, Vatan Şaşmaz’ı, aşkına karşılık vermediği için mi yoksa para için mi öldürdü? Açık kaynaklardan edindiğim bilgilerle herkes gibi benim de bir kanaatim var, ama doğru da olmayabilir bu... Çünkü polis, Şaşmaz’la Aker’in cep telefonlarının şifresini çözüp, ikili arasındaki görüşmelere ve mesajlara ulaşamadı. Şaşmaz’la Aker arasında iddia edildiği gibi yüklü miktarda para alışverişi olup – olmadığı da ortaya çıkmadı. Mali polis henüz bitirmedi çalışmasını... Şimdiye kadar söylenenler ve yazılanlara göre bu olayı aydınlığa kavuşturacak kilit isim, bankacı sevgilisiyle Filiz Aker’in birkaç milyon dolarını batırmakla suçlanan Sevilay Öztürk’tü.

Yakınlarının söylediğine göre Aker’in öldürecek kadar kızgın olduğu eski arkadaşını şimdiye kadar polisin bulup, ifadesine başvurması gerekirken Öztürk, Ayşe Arman’a konuştu. Söyleşinin özeti şu: