Uzaylılar gerçekten var mı en son Rusya'da görülen UFO olayı

UFO ve uzaylı gördüğünü söyleyenlerin sayısı son yıllarda büyük artış gösterdi. Peki bu iddiaların ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış işte cevapları.

Uzaylılar gerçekten var mı en son Rusya'da görülen UFO olayı - Sayfa 1

Uzaylılar henüz dünyaya ayak basmamış olsa da gökyüzünde garip cisimler uçtuğuna dair haberleri sürekli okuyor ve izliyoruz. İnsanlar sürekli gökyüzünde bir UFO gördüğünü iddia ediyor. Sözde uzay gemilerinin arkasında çok şey gizli. Örneğin roketler, dronelar veya helyum balonları.

Uzaylılar gerçekten var mı en son Rusya'da görülen UFO olayı - Sayfa 2

Gizemli bir uçan cisim, Rusya’daki 2018 FIFA Dünya Kupası sırasında heyecan yarattı. Bölge sakinleri, Kazan kentinin üzerinde gece gökyüzünde bir UFO gördüklerine inanıyordu. Ama uzaylılar gerçekten futbolla ilgileniyor muydu? Hayır. Söz konusu cisim, uydu taşıyan bir Soyuz roketiydi.

Uzaylılar gerçekten var mı en son Rusya'da görülen UFO olayı - Sayfa 3

2004’te ABD medyasında bir UFO’nun Utah çölüne indiği haberleri yer aldı. Ama bu bir uzay gemisi değil, Genesis uzay kapsülünün kalıntılarıydı. Bu kapsülü NASA, güneşi araştırmak için uzaya göndermişti. Aslında nazik bir iniş planlanmıştı ancak Genesis saatte 300 kilometre hızla yere çarptı. Paraşüt açılmamıştı.

Uzaylılar gerçekten var mı en son Rusya'da görülen UFO olayı - Sayfa 4

Ekim 2017’de, güneş sisteminde aniden garip bir nesne ortaya çıktı: Oumuamua. İlk kez Hawaii’de keşfedildiği için asteroide bu isim verildi. Hawaii dilinde “haberci“ anlamına geliyor. Bu arada uzmanlar bunun asteroitden daha büyük bir kuyruklu yıldız olduğuna inanıyor.