Utancından bikini giyemiyordu sonra bir karar alıp... Herkes onu konuşuyor

Sarah Sapora 38 yaşında hayat dolu bir kadın. Hayatı boyunca kilolu bir vücuda sahipti. Tüm hayatını da bu kiloları şekillendirmişti.

Sarah Sapora 38 yaşında hayat dolu bir kadın. Hayatı boyunca kilolu bir vücuda sahipti. Tüm hayatını da bu kiloları şekillendirmişti. Mesela 13 yaşındayken gittiği tatilde bikini giyip güneşlenmek istemişti sadece çevredekiler kilolarıyla dalga geçip onun fotoğraflarını çekmeye başlayınca Sarah bir daha bikini giymemeye yemin etti.

Bu yeminini 25 yıl tuttu. Ta ki hayatını başkalarının fikirlerine göre yaşamaktan vazgeçene kadar. Üstelik hayatında onu olduğu gibi seven ve tüm yargılara karşı güçlü durmasını sağlayan bir eşi vardı. Sarah da eşinden aldığı cesaretle yeniden bikini ve mayo giymeye karar verdi. Bu kez başkalarının ne düşündüğünü değil kendi hissettiklerini önemsiyordu.

Bikini giymekle kalmayan Sarah bu fotoğraflarını Instagram ve Facebook sayfalarından da paylaştı ve şunları yazdı: “Hayata sadece bir kez geliyoruz arkadaşlar. İstediğiniz şarkıyı dinleyip istediğiniz şarkıda dans edebilmelisiniz. İnsanların sizi izlediğini aklınızdan çıkarın. İnsanların ne dediğini umursamayacak kadar kendi hayatınızla meşgul olun.”

Sarah'ın bu paylaşımı Instagram ve Facebook'ta kısa sürede viral oldu. Onbinlerce beğeni alan Sarah'ın fotoğrafları ve yazdıkları diğer kadınlara da ilham oldu. Sarah şu sıralar kilo verme hikayesini de sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Ama bu paylaşımların nedeni daha sağlıklı bir hayat sürmek ve kilo vermek isteyenlere ilham olmak. Ama Sarah'ın asla aşırı zayıf olmak gibi bir amacı yok. Başkalarının söylediklerine ise kulak tıkıyor.