BIST 1.114
DOLAR 7,29
EURO 8,58
ALTIN 452,99

Ünlülere kötü haber! Kabe'de selfieye yasak geldi!

Özellikle son dönende bazı ünlülerin selfie çektirip sosyal medyadan paylaşma mekanı haine getirdikleri Kabe'de fotoğraf ve kamera çekimi yasaklandı... Yasak gazeteci ve televizyoncuları da kapsıyor...

Özellikle son dönende bazı ünlülerin selfie çektirip sosyal medyadan paylaşma mekanı haine getirdikleri Kabe'de fotoğraf ve kamera çekimi yasaklandı... Yasağın, her ne suret ve amaçla olursa olsun, tüm ziyaretçiler yanında, ‘medya temsilcilerini’ de kapsadığı ifade edilen genelgede, kutsal mekanları koruma amaçlı olarak bu tedbirin alındığı vurgulandı. Bir oyun olarak ekranda evlendirilen Caner ve Berke de Kabe'ye gidip fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmıştı.

Suudi Arabistan Krallığı, Dışişleri Bakanlığı tarafından, Mekke şehrinde bulunan Mescid-i Haram (Kabe) ve Medine şehrinde bulunan Mescid-i Nebevi (Ravzai Mutahhara) içinde ve bu ibadethanelerin yerleşkesine ait açık ve kapalı alanlarda, fotoğraf ve video çekimine yasak getirildiği bildirildi. (Nihat Doğan'ın Kabe selfies

MEDYAYI DA KAPSIYOR: Yasağın, her ne suret ve amaçla olursa olsun, tüm ziyaretçiler yanında, ‘medya temsilcilerini’ de kapsadığı ifade edilen genelgede, kutsal mekanları koruma amaçlı olarak bu tedbirin alındığı vurgulandı. (Arda Turan)

SELFİE SALGINI YASAK GETİRDİ: Özellikle fotoğraf ve görüntü kaydeden cihazların yaygınlaşması ile birlikte, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi içinde, ziyaretçilerin 'geldikleri ülkelerin bayraklarının havaya kaldırılması, bu şekilde hatıra fotoğrafları çekilmesi ve yapılan konuşmalarla' söz konusu mekanlarda ibadet amaçlı bulunan cemaatin rahatsız edildiği vurgulanırken, ziyaretçilerden de 'kendilerine daha önce bu konuda uyarı yapılmadığı' bilgisi alındığı belirtildi. (Ceren Hindistan ve sevgilisi)