Ünlü şarkıcıdan şok eden karar

Dünyaca ünlü ABD'li R&B ve soul şarkıcısı Alicia Keys, Makyaja Hayır adını verdiği hareketiyle bir devrim yapmaya hazırlanıyor

Dünyaca ünlü ABD'li R&B ve soul şarkıcısı Alicia Keys, Makyaja Hayır adını verdiği hareketiyle bir devrim yapmaya hazırlanıyor. Keys, bundan sonra makyaj yapmayacağını ve bu kararı verdikten sonra kendini daha güzel hissettiğini açıkladı.

Dünyaca ünlü 35 yaşındaki şarkıcı Alicia Keys, artık makyaj yapmayacağını açıkladı. Bir kadının değerinin, yüzündeki makyajla ölçülmeyeceğini söyleyen Keys, LennyLetter.com sitesine yazdığı ‘Ortaya Çıkma Zamanı’ başlıklı mektupla kararını ifşa etti.

Yeni şarkısı ‘In Common’ın fotoğraf çekimleri için fotoğraf sanatçısı Paola Kudacki’nin stüdyosuna giden Keys, Kudacki’nin teklifiyle makyajsız olarak objektif karşısına geçmeyi kabul etmiş: ‘Spor salonundan yeni gelmiştim. Beyzbol şapkamın altında bir fular vardı. Paola bana ‘Seni şu an çekmek istiyorum. Müziğin doğal ve taze, tıpkı senin gibi. Fotoğrafların da öyle olmalı’ dedi.

Keys, bu teklife önce tereddütle yaklaşmış: ‘Şok oldum. Birden tedirgin ve rahatsız hissettim. Yüzüm tamamen makyajsızdı. Üstümde bir sweatshirt vardı. Bu benim evden çıktığım özensiz halimdi, fotoğraf çekimi için değildi! Ona ‘gerçek olmak istiyorum ama bu halim sence de çok fazla gerçek değil mi’ dedim.