BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 485,51
HABER /  DÜNYA

Ukrayna'dan Rusya'ya savaş resti!

Moskova yönetiminin tatbikat kararı Ukrayna'yı kızdırdı.

Abone ol
Ukrayna Dışişleri Bakanı Andriy Deşçitsa, Moskova yönetiminin Ukrayna sınırında tatbikat yapma kararıyla ilgili olarak, Rusya ile savaşmaya hazır olduklarını belirtti.
 
Deşçitsa, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da yaptığı açıklamada, askeri tatbikatın bölgedeki durumu fazlasıyla kızıştırdığını söyleyen Deşçitsa, "Rusya'nın Kırım Yarımadası'nı ilhak etmesinin kendilerine ders olduğunu" vurguladı.
 
"Bu tecrübeyle Ukrayna'yı istila etmeleri durumunda Rus birlikleriyle savaşırız" diyen Deşçitsa, "Ukrayna halkı ve ordusunun bunu yapmaya hazır olduğunu" kaydetti.

Deşçitsa, "Tatbikatının, Ukrayna sınırına daha önce planlanandan daha yakın bir bölgede yapıldığını" da belirterek, Rus askerlerinin bölgeden çekilmesini istedi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, güney ve batı bölgelerinde askeri birliklerin tatbikata başladığını açıklamış, Ukrayna hükümetinin doğu bölgelerinde terör operasyonuna başlamasının endişe verice olduğunu belirterek, "Bu sebeple Rusya'nın bu tür gelişmelere tepki vermek zorunda olduğunu" belirtmişti.
ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti'de 4,5 saatlik kritik toplantı!
Buckingham Sarayı önünde namaz kıldı
Kerry'den Rusya'ya sert uyarı
Erivan'da yine Türk bayrağı yakıldı
Kerry'den flaş Erdoğan açıklaması!
İsrail barış görüşmelerini durdurdu!
Köşk'teki kritik zirve sona erdi!
PKK'lılar GSM operatörlerini kaçırdı
Yüz nakli yaptırdı şimdi evleniyor!
Bu kadınlarla ilişkiye girenler dikkat!
Yorumlar 7 yorum