BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 486,05
MEDYA

Üç kere boş ol demekle boşanılır mı sorusuna bomba yanıt

Kocasının kendisine üç kere 'Boş ol' dediğini belirten kadın izleyici, Pelin Çift'in programında ilahiyatçı yazar Fatih Çıtlak'a 'Boşanmış oluyor muyuz?' sorusunu yöneltti.

TRT ekranlarında Pelin Çift'in sunduğu programa bağlanan kadın izleyici, bir çok insanın merak ettiği soruyu sordu. İlahiyatçı yazar Fatih Çıtlak'ın konuk olduğu programda izleyici "Eşim bana başkalarının yanında 'boş ol, boş ol, boş ol' dedi. Boşanmış oluyor muyuz? Bunun bir günahı var mı?" diye sordu.

Medeni kanunda böyle bir şey olmadığını ifade eden Fatih Çıtlak, realiteden kaynaklı bu soruyu dini açıdan cevapladı. Çıtlak, eşin bulunduğu mekana dikkat çekerken "Kocanız bunu söylediğinde aynı yerde mi oturuyordu? Aynı mekanda söylediği için, aynı mekanda durduğu için, o 3 talak sayılmaz. Bir boşama sayılır" dedi.

Yinede nikahın tazelenmesi gerektiğini söyleyen Çıtlak "Boş ol diyebilmek için adamın akli dengesine bakmak lazım. Çok öfkeli anında söylüyor mu falan diye. Ama aynı yerde 3 kere boş ol, boş ol, boş ol demesi, bir kere boşamayı kuvvetlendiriyor. 3 ayrı boşama değildir. Siz bir tecdidi nikah yapın, aranızda nikahı tazeleyip yuvanızı bozmadan devam edin. Beyefendi de bir daha hıyarlık yapmasın" ifadelerini kullandı.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Skandal iddia! Türk genç Alman polisler tarafından saatlerce dövüldü
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Erdoğan'dan flaş sözler: Gerilimde hava yumuşadı
Şoke eden an! Canlı yayında doğum sancısı tutunca...
TRT sunucusuyla İsrail Büyükelçisi arasında gergin anlar
Trabzonlu Dilan Dere, paylaşımlarıyla sosyal medyayı sallıyor
Can Feda filmine Almanya'dan veto!
3.havalimanı tanıtım reklamı
Neden mi Türkiye Vakti? MİLLET BAHÇELERİ
Neden mi Türkiye Vakti? İHA, SİHA VE SAVUNMA SANAYİİ
Yorumlar 3 yorum