Tüyler ürpertici olay! Uyuyan güzel uyandı!

Palermo, Güney İtalya'da yer alan Capuchin manastırının altında, bir yeraltı mezarlığı bulunuyor. Bu yeraltı Mezarlığı, tüm dünyada en iyi korunmuş mumyaları ile bilinmektedir. 100 yıl önce ölen ve hala canlıymış gibi görünen Rosalia Lombardo gözlerini aralamış olabilir mi?

Palermo, Güney İtalya'da yer alan Capuchin manastırının altında, 8000 mumyadan oluşan bir yeraltı mezarlığı bulunuyor. Bu Capuchin Yeraltı Mezarlığı, tüm dünyada en iyi korunmuş mumyaları ile bilinmektedir ve bu güzel bakılıp iyi korunmuş mumyaların yer aldığı yerde bir de küçük şapel vardır. Fakat bu mezarlığı ünlü yapan bunlardan hiçbiri değil.

Yeraltı mezarlığında ahşap bir kaide üzerine yerleştirilmiş, cam tabutun içerisinde uyuyan güzeller güzeli küçük bir kız çocuğu bulunmaktadır: Rosalia Lombardo, namıdiğer "Uyuyan Güzel"...

Rosalia Lombardo, zatürre nedeniyle 6 Aralık 1920'de öldü. Babası ise bu ölümü uzun süre hazmedemedi. Bu yüzden o zamanların ünlü hayvan doldurma sanatçısı olan Alfredo Salafia'ya giderek kızının vücudunu doldurmasını ve onu korumasını istedi.

Bu olayın üzerinden neredeyse 100 yıl geçti ve Salafia sayesinde Rosalie'nin bedeni hatta iç organları bile çok iyi korunmuş durumda... Bir battaniyenin üzerinde kıvırcık sarı saçları, huzurlu yüzü ve saçlarındaki kurdele ile neredeyse orada gerçekten uyuyan 2 yaşındaki bir bebekten farksız.