BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  EKONOMİ

TÜSİAD'dan yeni sistemle ilgili flaş açıklama

TÜSİAD, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişle birlikte ekonomide, özellikle makroekonomik dengeleri sağlamlaştıracak kapsamlı bir programın bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Abone ol

TÜSİAD, güçlü bir ekonomi için başta Merkez Bankası (TCMB) olmak üzere denetleyici kurulların bağımsızlığının önemine de vurgu yaptı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunan TÜSİAD, dünyada ve Türkiye'de demokrasi, ekonomi ve teknolojiyle ilgili çok önemli sınavlardan geçilen bir dönem yaşandığına işaret ederek, "Bugün dünyada güçlü bir ülke olmak, güçlü bir ekonomi olmakla mümkündür. Güçlü bir Türkiye ekonomisi için hukuk devleti ilkeleri, başta Merkez Bankası olmak üzere denetleyici kurulların bağımsızlığı, AB'ye uyum sürecinin hızlanması, çağdaş bir eğitim sistemi, teknoloji temelli ve sürdürülebilir kalkınma politikaları son derece önemlidir" dedi.

Açıklamada, "Ekonomide, özellikle makroekonomik dengelerimizi sağlamlaştıracak yapısal, mali ve finansal tedbirleri içeren kapsamlı bir programın bir an evvel hayata geçirilmesini temenni ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Memurlar 15 Temmuz'da resmi izinli mi 2018 tatili
Plajda büyük şok! Kadın güvenlikçiler fark etti üzerine atladı
Meteoroloji uyardı: İstanbullular o saatlere dikkat
AK Parti Mezitli İlçe Başkan Yardımcısı intihar etti
Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya’ya olan ilgisi bizi çok memnun etti
Ünlü oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındı
91 yaşındaki göçmeni bu hale getirdiler!
Bu kadınla birlikte olanlar hemen hastaneye başvursun!
AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 Açıklise sınav sonuçları
Cumhurbaşkanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar belirlendi
Yorumlar 5 yorum