Turşu ile bal karışırsa ne olur? Faydaları neler?

Hemen hemen evinde turşu bulunur. Peki, turşuyu yedikten sonra kalan turşu suyunu atanlardan mısınız?

Turşu ile bal karışırsa ne olur? Faydaları neler? - Sayfa 1

Hemen hemen evinde turşu bulunur. Peki, turşuyu yedikten sonra kalan turşu suyunu atanlardan mısınız? Cevabınız evetse birazdan vereceğimiz bilgilerden sonra turşu suyunu bir daha asla atmayacaksınız.

18
Turşu ile bal karışırsa ne olur? Faydaları neler? - Sayfa 2

Sivrisinek ısırıklarının kaşıntısı her zaman dayanılmaz olmuştur. Sizde aynı fikirdeyseniz bir miktar turşu suyunu pamuğa batırın. Daha sonra kaşınan bölgeye belli aralıklarla bandırarak uygulayın. Bir süre sonra kaşıntı ve kızarıklığın azaldığını fark edeceksiniz.

28
Turşu ile bal karışırsa ne olur? Faydaları neler? - Sayfa 3

Kas tutulmalarına iyi gelir Turşu suyunda bol miktarda sodyum ve potasyum bulunur. Yapılan araştırmalara göre spordan bir saat önce içilen turşu suyu kas ve kramp sorunlarını büyük ölçüde azaltıyor.

38
Turşu ile bal karışırsa ne olur? Faydaları neler? - Sayfa 4

Bakır eşyaları parlatmaya yardımcı olur Herkesin evinde muhakkak bir tane de olsa bakır eşya bulunur. Bakır eşyalar genellikle çok çabuk kararma yapar. Bu durumun önüne geçebilmek için bakır eşyalarınızı turşu suyuyla silebilirsiniz. Kullanmadığınız bir havluya az miktarda turşu suyu dökün ve bakır eşyanızı havluyla silin. Kısa zamanda parladığını göreceksiniz.

48