Türkiye'yi depresyona sokan efsane 10 dizisi

Kimi diziler vardır izlerken izleyicinin yüzüne tatlı bir tebessüm kondurur. Kimileriyse izleyicileri kahkahaya boğar.

1980'li yılların sonunda özel kanalların kurulmasıyla büyük bir ivme kazanan Türk dizileri kâh reyting rekorları kırarak kâh ilk bölümden tarihin tozlu raflarını boylayarak dengesiz bir çizgide seyretti günümüze kadar. Türkiye dizi tarihinin merkezinde şaşılmayacak şekilde ağır dramlar ve trajediler vardı. Bazı diziler izleyicilere öyle ağır geldi ki onları depresyona sürükledi :) Şaka bir yana sizin için Türk dizi tarihinin en acıklı, en gözyaşı dolu, en trajik 10 dizisini derledik.

10- Küçük Besleme (1999)

Küçük Besleme, Star TV'de yayınlanmaya başlayan en iç gıcıklayıcı Türk dizilerinden biriydi. Başrollerinde Tomris Oğuzalp, Nur Kulakoğlu, Kuzey Vargın ve Esmeray'ın yer aldığı dizi, Kemalettin Tuğcu'nun aynı isimli eserinden uyarlanmıştı. Yayınlandığı 175 bölüm boyunca zavallı besleme bir kızın çektiği acılar en ağdalı ve en melodramatik yolla aktarılmıştı. Küçük besleme Bilge'nin 'hanımım' diye yakarışları bir çoğumuzun hala kulağında.

9-Üvey Baba (1998)

Ve yine Kemalettin Tuğcu'nun eseri, yine acı, yine bol bol gözyaşı... Star TV'de yayınlanmaya başlayan bir dizi. 2002 yılında Star TV'ye RTÜK tarafından 15 günlük kapatma cezası nedeniyle kısa bir süre Teleon'da yayınlanmış fakat 15 günlük cezasını bitirdikten sonra tekrar Star TV'ye geri dönmüştü.

9-Üvey Baba (1998)

Beyaz atletiyle hafızalara kazınan üvey baba Şemsi İnkaya'nın tüyler ürperten oyunculuğu hala hafızalarda taze.