BIST 1.213
DOLAR 7,81
EURO 9,25
ALTIN 481,62

Türkiye'nin kanını dondurmuştu şimdi pişmanmış!..

Zeynep Çeliksoy, okula başlayacağı gün okul yolunda annesinin eski sevgilisinin kurşunlarıyla hayatını kaybetmişti... Minik Zeynep'i öldürdükten sonra kameralara 'keyfimden öldürdüm' diyen cani Mehmet Salih Mumcu, ilk duruşmada pişman oldu!..

TÜRKİYE'nin günlerce konuştuğu cinayetin gözü dönmüş katil zanlısı mahkemede süt dökmüş kuzuya döndü... Mehmet Salih Mumcu, eski sevgilisi Zeliha Çeliksoy ile 6 yaşındaki kızı Zeynep'i kurşun yağmuruna tutmuş, mihnik Zeynep hayatını kaybederken annesi ağır yaralanmıştı. Yakalandıktan sonra cinayeti keyfinden işlediğini söyleyip, anne Zeliha Çeliksoy'u da öldüreceğini söyleyen katil Mumcu, ilk duruşmada pişman olduğunu söyleyip, kameralar karşısında söylediği şeyleri de geri aldı. Zeynep'in son anları kameralara böyle yansımıştı...

İstanbul’dan Balıkesir Edremit’e gidip, günlerce evini izleyerek rahatsız ettiği eski sevgilisi Zeliha Çeliksoy’u yaralayan, 6 yaşındaki kızı Zeynep’i öldüren Mehmet Salih Mumcu hâkim karşısına çıktı. Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen sanık, çocuğu öldürdüğü için pişman olduğunu söyledi.

İstanbul’da birlikte yaşadığı Zeliha Çeliksoy’un kendisini terk etmesi üzerine barışmak için genç kadının üvey babasına ulaştığını ancak bu kişinin “Sen git evlen, Zeliha da evlenecek, bu iş bitti” dediğini söyledi. Edremit’e konuşmak için gittiğini ve Zeliha Çeliksoy’un kızını okula götürmek için evden çıkmasını beklediğini anlatan Mumcu şöyle devam etti:

“Beni görünce bağırmaya başladılar, ‘Bağırmayın konuşmak istiyorum’ dedim. Bu sırada Zeliha’nın üvey babası Süleyman elini beline götürdü, ben de panik yaparak aracımdan silahımı aldım, rastgele ateş ettim. ‘Zeliha’nın ölmemesinden dolayı üzgünüm’ sözlerini ise sinirle söyledim.”