BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30

Türkiye'nin ilk engelli belediye başkanı Turan Hançerli oldu

İstanbul Avcılar Belediye başkanı CHP'li Turan Hançerli Türkiye'nin ilk engelli belediye başkanı oldu. Turan Hançerli'nin hayat hikayesi ise oldukça dikkat çekici.

Türkiye'de 57 milyon seçmen 31 Mart yerel seçimleri için sandık başına gitti. Seçimleri sonuçları netleşirken kazanan adaylardan dikkat çeken isimler de ön plan çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi ise %95 oranında engelli olan CHP'nin Avcılar belediye başkanı Turan Hançerli. Hançerli Türkiye'nin ilk engelli Belediye Başkanı unvanını aldı. Turan Hançerli hayat hikayesi ise oldukça dikkat çekici.

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye başkanlarını seçti. Avcılar Belediyesi'ni ise %95 oranında engelli olan Turan Hançerli kazandı. Turan Hançerli'nin başarılarla dolu hayat hikayesi ise oldukça ilginç. Azim ile engel tanımayan bir özgeçmişe sahip Turan Hançerli. İşte Turan Hançerli'nin hayat hikayesi...

1975 yılında Tokat’ta doğan Turan Hançerli, 1999 yılı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans ve 2011 yılı Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans derecesini aldı. Marka ve Patent vekili olup, aktif olarak avukatlık yapmaktadır.

1993 yılında kaza geçiren Hançerli ve %95 oranında engelli kaldı ve iki kol protezi kullanmaktadır.
İngilizce ve orta seviyede Almanca bilen Turan Hançerli, Deniz Hançerli ile evli, Asya ve Neşe adında iki kız çocuğu var.