Türkiye'nin en zengini değişti! Murat Ülker yerini sürpriz isme kaptırdı

TÜRKİYE'nin en zenginler listesinde sürpriz değişiklik, Forbes 100 listesine göre Murat Ülker koltuğunu Erman Ilıcak'a kaptırdı.

Forbes 100 listesine göre Türkiye'nin en zengin ismi Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak oldu. Son 5 yıldır Türkiye'nin en zengin adamı Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker oluyordu. 

ODTÜ’deki üniversite yıllarında tanıştığı ENKA şirketinin sahibi Şarık Tara, Ilıcak’ın hayatının değişmesine önayak olmuş ve kendi şirketinin merkezinde iş imkanı tanıdı.

Türkiye’nin en zengin insanı olan Erman Ilıcak’ın serveti 3.8 milyar dolar oldu. Koltuğu Ilıcak'a kaptıran Murat Ülker, 3.7 milyar dolarla ikinci sırada. 

Türkiye’nin en zengin üçüncü insanı 2.1 milyar dolar ile Hüsnü Özyeğin oldu. 1944 yılında İzmir’de doğan Özyeğin'in babası doktor, annesi ise ev hanımıydı. Küçükken Kemeraltı’nda, dedesinin iş yerinde çığırtkanlık yaparak iş hayatına atıldı. İstanbul Robert Koleji'nde okudu. 1967 yılında ABD‘de Oregon Eyalet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü’nden mezun oldu.