BIST 1.076
DOLAR 7,33
EURO 8,60
ALTIN 477,61
HABER /  GÜNCEL

Türkiye'den Yunanistan'a 8 asker tepkisi! Bunları not ediyoruz

Yunanistan'ın 8 darbeci askeri tahliye kararının ardından Türkiye'den çok sert tepki geldi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türkiye, Yunanistan'ın yaptığı bu işleri, aldığı bu tutumu not etmektedir" dedi.

Abone ol

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yunanistan'ın 8 darbeci askeri tahliye kararının ardından ”Ne yaparlarsa yapsınlar, o darbeci, FETÖ'cü askerleri bulmak, onları paketleyip Türkiye'ye getirmek bizim vazifemizdir. Nereye giderlerse gitsinler enselerinde olacağız. Eninde sonunda yakalayacağız” demişti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas ve Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Bozdağ'ın açıklamalarına karşılık vermişti.

Bozdağ iki ülkenin yaptığı karşılıklı sert açıklamaların ardından bugün şu ifadeleri kullandı: "(Yunanistan'ın darbeci askerlerle ilgili yaklaşımı) Komşuluk hukukuna ve aramızdaki uluslararası hukuka aykırı bu yaklaşımlardan fevkalade rahatsısız. Türkiye, Yunanistan'ın yaptığı bu işleri, aldığı bu tutumu not etmektedir. Bunları Türkiye'nin not ettiğini Yunanistan'ın bilmesinde fayda vardır. Konunun NATO ile bir alakası yoktur."

ÖNCEKİ HABERLER
Karne sorgulama ekranı VBS modülü 2018 e-okul sayfası
Şener suyunu çıkardı! Erdoğan'ın ABD seyahatinde kimler vardı?
Citroen'in 1.2 puretech motoru 'yılın motoru ödülünü' 4. kez aldı
Başbakan'ın koruma ekibi kaza yaptı! 33 asker 2 polis yaralı
Tutuklu üniversite öğrencisinden burs itirafı
Halkbank sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2020
Yorumlar 10 yorum