Turgut Altınok'un kızı İYİ Parti'den istifa etti Ayça Altınok kimdir?

MERAL Akşener'in büyük umutlarla parti saflarına katıp "Efsane başkanın kızı" diye tanıttığı Ayça Altınok, babası Turgut Altınok AK Parti'den Keçiören belediye başkan adayı olunca İYİ Parti'den ve GİK üyeliğinden istifa ettiği ortaya çıktı.

Turgut Altınok'un kızı İYİ Parti'den istifa etti Ayça Altınok kimdir? - Sayfa 1

İYİ Parti'de Meral Akşener'in güvendiği dağlara kar yağmaya devam ediyor. Akşener'in 19 Haziran 2018'de Düzce mitinginde İYİ Parti rozeti takıp "Efsane Başkanın kızı" diye partililere tanıttığı Ayça Altınok, daha sonra İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeliğine getirilmişti. Turgut Altınok'un AK Parti'nin Keçiören Belediye Başkanı olacağının kesinleşmesi sonrası, Ayça Altınok'un noter huzurunda İYİ Parti'den ve GİK üyeliğinden istifa ettiği ortaya çıktı.

Turgut Altınok'un kızı İYİ Parti'den istifa etti Ayça Altınok kimdir? - Sayfa 2

19 Haziran 2018'de Düzce mitinginde İYİ Parti'ye katılan Ankara Keçiören eski belediye başkanı AK Parti'li Turgut Altınok'un kızı Ayça Altınok'un rozetini Meral Akşener bizzat kendi takmıştı. Akşener, Ayça Altınok'a “Efsane belediye başkanının kızı” diyerek rozetini takmış ve Genel Kurul'da GİK üyeliğine seçtirmişti. Ayça Altınok da Akşener'in elini öpmüştü.

Turgut Altınok'un kızı İYİ Parti'den istifa etti Ayça Altınok kimdir? - Sayfa 3

Akşener'in çok güvendiği Ayça Altınok'un İYİ Parti macerası kısa sürdü ve Altınok'un 22 Kasım tarihinde noter huzurunda istifa ettiği ortaya çıktı.

Turgut Altınok'un kızı İYİ Parti'den istifa etti Ayça Altınok kimdir? - Sayfa 4

Turgut Altınok'un ismi bir dönem İYİ Parti'den adaylık için de geçiyordu. Bunun işareti de 24 Haziran seçimlerinden önce verilmişti.