BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,04
ALTIN 441,71

Tüm zamanların en başarısız ürünleri müzede!

İsveç’te açılan Başarısızlıklar Müzesi'nde modern tarihin en başarısız ürün ve fikirlerleri sergileniyor. 80’e yakın örneğin bulunduğu müzede, Coca Cola’nın talihsiz Coke II’sinden Sony’nin fiyasko Betamax’ine kadar her şeyi bulmak mümkün.

İsveç’in Helsingborg kasabasında bulunan Başarısızlıklar Müzesi, aralarında Nintendo’nun ilk sanal gerçeklik deneyimi olan Sanal Çocuk ve Twitter’ın 200 dolarlık yalnızca Twitter’a erişim sağlayan TwitterPeek’inin de bulunduğu bir koleksiyonla halka açıldı.

Sergide başarısız teknolojilerin yanı sıra, hiç tutmayan araba modelleri ve Heinz'in yeşil ketçapı gibi yenilebilir ürünler bulmak mümkün.

Sergiler arasında bir mühendislik faciası olan Titanik ve planlama başarısızlığı olan İzlanda ekonomik krizi de yer almakta.

Trump: The Game 1989’da satışa sunulan bu oyun, Monopoly tarzında insanların mülk alıp sattığı bir masa oyunu. 2 milyon adet satması beklenen oyun yalnızda 800.000 adet sattı. Dr. West bu başarısızlığın sebebini "Kötü tasarlanmış bir oyundu. Çok karmaşıktı ve kimse talimat kılavuzunu anlayamıyordu,” diyerek açıkladı. Oyunda, üstünde Donald Trump'ın resmi basılı olan para ve 6 rakamı yerine üstünde büyük bir “T" harfi olan zarlar var.