BIST 1.391
DOLAR 8,72
EURO 10,37
ALTIN 496,28
HABER /  DÜNYA

Trump'tan tarihi itiraf! Tweet attı, ortalık karıştı!

ABD Başkanı Donald Trump, FBI eski Direktörü James Comey'yi kovmasıyla ilgili soruşturma altında olduğunu itiraf eden bir tweet attı.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump, ilk kez FBI direktörü James Comey'in görevine son verdiği için kendisine soruşturma açıldığını kabul etti. Trump, Tweet'inde "Bana FBI direktörünü kovmam gerektiğini söyleyen adam tarafından, FBI direktörünü kovmam gerekçesiyle soruşturma altındayım! Cadı avı" dedi.

Rusya'nın ABD seçim kampanyasına ve Trump'ın seçimi kazanmasına yardım ettiği iddialarının üzerine gerçekleşen komisyon toplantıları ve soruşturmalara rağmen, Trump, 7 aydır kendisinin Rusya ile bağlantıda olduğunu gösteren herhangi bir kanıt bulunmadığını belirtti.

Trump, Tweet'inde "Bana FBI direktörünü kovmam gerektiğini söyleyen adam tarafından, FBI direktörünü kovmam gerekçesiyle soruşturma altındayım! Cadı avı" ifadesini kullandı.

"YÜZDE YÜZ İSTEKLİYİM" DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, Comey'nin Senato İstihbarat Komitesi'ndeki ifadesinde kendisini yalan söylemekle suçlaması sonrası Comey ile yaptığı görüşmelerle ilgili yemin altında konuşmaya 'yüzde yüz' istekli olduğunu söylerken, bu konuşmalarda Comey'e kendisinden sadakat beklediğini söylediği iddialarını ise reddetmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Suudi ve Katar heyetleri birbirine girdi
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Genelkurmay çatı davası ertelendi
Araç sahiplerine müjdeli haber
Başbakan Yıldırım Diyarbakır'da
Öldüğünü öğrenince hastaneden kaçmıştı her şeyi itiraf etti
33 suçtan aranan zanlı yakalandı
İngiliz hacker Pentagon'a ait bilgileri çaldı
Alçak uçan jetler paniğe neden oldu
Londra'daki yangında hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor
Yorumlar 1 yorum