HABER /  DÜNYA

Trump'a kızdı istifa ediyor!

ABD merkezli Foreign Policy dergisinin haberine göre Trump yönetimiyle ABD'nin Avrupa Birliği (AB) politikası konusunda anlaşmazlığa düşen ABD'nin Estonya Büyükelçisi James Melville istifa kararı aldı. Melville, Facebook üzerinden arkadaşlarına istifa edeceğini duyurdu.

ABD merkezli Foreign Policy dergisinin haberine göre Trump yönetiminden memnun olmayan ABD'nin Estonya Büyükelçisi James Melville istifa kararı aldı. Melville, istifa edeceğini Facebook üzerinden arkadaşlarına duyurdu.

Foreign Policy dergisinin haberine göre uzun yıllardır Avrupa'da görev yapmış deneyimli diplomat Melville, Facebook'tan arkadaşlarına gönderdiği özel mesajla istifa edeceğini duyurdu.

ABD'nin Estonya Büyükelçisi Melville'in mesajında "Başkan'ın 'AB'nin ABD'den faydalanmak için tuzak kurduğu' ya da 'NATO, NAFTA kadar kötü' açıklamaları sadece yanlış değil aynı zamanda benim gitme zamanımın geldiğini de kanıtlıyor" dedi. 

33 yıllık diplomat olan Melville 6 ABD Başkanı gördü. Anadili İngilizce'nin yanı sıra Rusça, Almanca ve Fransızca bilen Melville, Estonya Büyükelçisi görevine ise 3 yıl önce başlamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump bazı AB endüstrilerine ek gümrük vergileri getirmiş ve NATO müttefiklerini harcamaların paylaşımı konusunda güçlü şekilde eleştirmişti.

DIŞİŞLERİ İSTİFAYI DOĞRULADI
BBC'nin aktardığı habere göre ABD Dışişleri sözcüsü de Melville'in istifa kararını doğruladı.

ÖNCEKİ HABERLER
WhatsApp'a yeni grup özelliği geldi!
Yerli otomobili üretecek şirket belli oldu!
TSK duyurdu! Teröre ağır darbe
Rafsancani'nin ölümündeki şüpheyi kızı açıkladı
Hollanda'dan NATO'ya skandal Türkiye çağrısı
65 yaş aylığı ödemesi hangi ay yatacak 2020 zam geldi mi?
Yorumlar 1 yorum