Trabzon’u sel ve heyelan vurdu! Yollar kapandı, mahsur kalanlar oldu

TRABZON'da dün akşam saatlerinde başlayıp etkisini artıran sağanak, sel ve heyelana neden oldu. Of ve Sürmene ilçelerinde sel ve heyelan nedeniyle bazı köy ve mahalle yolları ulaşıma kapandı, taşkın sonucu evlerde mahsur kalan 5 kişi ise kurtarıldı.

Trabzon’u sel ve heyelan vurdu! Yollar kapandı, mahsur kalanlar oldu - Sayfa 1

TRABZON'da dün akşam saatlerinde başlayıp etkisini artıran sağanak, sel ve heyelana neden oldu. Kentte akşam saatlerinde başlayan yağış, özellikle Of ve Sürmene ilçesinde hayatı olumsuz etkiledi. İki ilçede aşırı yağış nedeniyle sel ve heyelanlar meydana geldi. Of ilçesi Yazlık, Ağaçbaşı, İrfanlı ve Dumlusu mahallelerinde heyelan sonucu yollar ulaşıma kapandı. Yazlık ve İrfanlı mahallelerinde taşkın sonucu 5 kişi ise evlerinde mahsur kaldı. Çevredekilerin yardım çağrısı üzerine bölgeye AFAD ekipleri ile iş makineleri sevk edildi. Kapalı köy ve mahalle yollarının ulaşıma açılması ile mahsur kalanlar, evlerinden alınarak güvenli bölgeye ulaştırıldı.

114
Trabzon’u sel ve heyelan vurdu! Yollar kapandı, mahsur kalanlar oldu - Sayfa 2

Trabzon'da akşam saatlerinde başlayan yağış, özellikle Of ve Sürmene ilçesinde hayatı olumsuz etkiledi. İki ilçede aşırı yağış nedeniyle sel ve heyelanlar meydana geldi.

214
Trabzon’u sel ve heyelan vurdu! Yollar kapandı, mahsur kalanlar oldu - Sayfa 3

Of ilçesi Yazlık, Ağaçbaşı, İrfanlı ve Dumlusu mahallelerinde heyelan sonucu yollar ulaşıma kapandı. Yazlık ve İrfanlı mahallelerinde taşkın sonucu 5 kişi ise evlerinde mahsur kaldı.

314
Trabzon’u sel ve heyelan vurdu! Yollar kapandı, mahsur kalanlar oldu - Sayfa 4
414