BIST 1.418
DOLAR 9,36
EURO 10,91
ALTIN 534,06
HABER /  GÜNCEL

Teslim kadın teröristlerden bomba itiraflar!

ŞIRNAK'ta teslim olan PKK'lı 3 kadın teröristten ikisi, terör örgütünün iç yüzünü, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere başarılı operasyonlarla örgüte vurulan darbeyi anlattı.

Abone ol

TSK'nın yurt içi ve yurt dışında yaptığı başarılı operasyonlarla  ülkenin huzur ve güvenliğini bozmak amacıyla hedef tanımaz saldırılar  gerçekleştiren PKK'lı teröristlere göz açtırılmıyor.

Kararlılıkla yürütülen operasyonlarla yerleşim yerleri teröristlerden  temizlenirken, kırsaldaki operasyonlarda çok sayıda terörist etkisiz hale  getirildi.

6 AYDA 103 TERÖRİST TESLİM OLDU
Sadece Şırnak'ta son 6 ayda 41 terörist etkisiz hale getirilirken,  teslim olanların sayısı 103'e yükseldi.

Suriye ve Irak'ta terör örgütü PKK/KCK adına faaliyet gösteren G.B  (18), G.K (24) ve Z.E (24) önceki gün güvenlik güçlerine teslim oldu. Şırnak İl  Jandarma Komutanlığında işlemleri süren kadın teröristler, güvenlik güçlerinin  kararlı operasyonları sonucu terör örgütünde yaşanan paniği anlattı.

"GERÇEKLERİ GÖRDÜM PİŞMAN OLDUM"
Teslim olan teröristlerden G.B, 14 yaşında terör örgütüne katıldığını, 4 yıl örgüt adına faaliyet gösterdiğini belirterek, bu süreçte çok büyük  zorluklar yaşadığını anlattı.

''İNTİHAR BENİ ÇOK ETKİLEDİ''
Teröristlerin dağda çektirdiği fotoğraf ve görüntülerin gerçeği  yansıtmadığını dile getiren G.B, şöyle konuştu:

"O pozları verenler samimi değil. Çünkü her şey öyle değil. Özellikle  geçen yıl Besta'da bir intihar yaşandı, o intihar beni çok etkiledi. Çünkü örgütü  eleştiremiyorsun, bir yanlış varsa dile getiremiyorsun. Bu nedenle kendi canından  bıkan insanlar oluyor. Gerçekleri gördüm pişman oldum. Oraya giden herkes pişman  oluyor. Alt üst ilişkilerinde yönetim her istediğini yapıyor, haktır ama yapıya  yaptırtmıyor. Yönetim yapınca kimse onlara bir şey demiyor kendilerini kamufle  ediyor ama biri yapınca kıyametler kopuyor."

TESLİM OLUNMAMASI İÇİN İŞKENCE FİLMLERİ İZLETİYORLAR
Kendilerine işkence içerikli filmler izletildiğini anlatan G.B, "Benim  gibi teslim olmak isteyenler çoktur. Açlık var, susuzluk var, yani zorluk var.  Bunları görünce bunları daha iyi tanıyınca kaçmak istedim. Baskı var. Orada  duyguların önü kapatılmış." ifadesini kullandı.

G.B, "Örgüt Afrin'de büyük bir kırılma yaşadı, büyük bir moralsizlik  yaşandı. Kaybetme korkusu var. Çünkü herkes biliyor ki artık örgüt kaybedecek.  Çünkü yapabilecekleri başka bir şey yok. Yaptıkları politikalar artık sona  eriyor. Ama gerçekten Afrin sürecinden sonra örgüt büyük bir kırılma ve çökme  yaşadı  bundan sonra da düzeleceğini sanmıyorum." dedi.

DAĞDAKİLERE TESLİM OLMALARINI ÖNERDİ
Terör örgütünün iç yüzünü görenlerin teslim olduğunu aktaran G.B, "İrtibatlarını kuracak olanlar varsa kesinlikle gelmelerini öneriyorum. Onlar da  gelince bizim gibi yeni bir yaşama başlayacak, oradan kurtulacaklar.  Gelmek  isteyen varsa gelsin kesinlikle üşenmesin, kormasın ve hiçbir tereddütte  bulunmasınlar. Beni görün. Sonuna kadar mutluyum ve mutlu olacağıma da  inanıyorum." ifadelerini kullandı.

"BANA ÇOK YARDIMCI OLDULAR"
Teslim olduktan sonra güvenlik güçlerinin kendilerine tahmin  etmedikleri kadar iyi davrandığını vurgulayan G.B, şöyle devam etti:

"İyi bir yaşama adım atmam için bana çok yardımcı oldular. Gerçekten  samimi bir şekilde davrandılar. Zaten farklı bir durum olsaydı şu an sizin  karşısında konuşmazdım. Gelmek isteyenlere gelmelerini öneriyorum, kesinlikle  hiçbir tereddütte bulunmasınlar. Teslim olduğum için çok mutluyum, daha da mutlu  olacağıma inanıyorum."

ÖRGÜT PANİK İÇERİSİNDE
Yaklaşık 3 yıl örgüt içerisinde faaliyet gösterdiğini belirten 24  yaşındaki G.K, terör örgütüne katılmadan önce dağa çıkan kadınların özgür  olduğunun kendisine anlatıldığını ancak örgüte katıldığında tam tersi durumla  karşılaştığını ifade etti.

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarının ardından örgütte büyük  bir panik havasının hakim olduğunu vurgulayan G.K, teslim olmaları engellemek  için örgüt içerisinde büyük baskı yapıldığını belirtti.

"İYİ Kİ TESLİM OLMUŞUM"
Örgüt yöneticilerinin, teslim olanlara kötü muamele yapıldığına  ilişkin söylemlerde bulunduğunu, buna inanan bazılarının teslim olmaktan  çekindiğini ifade eden G.K, şunları kaydetti:

"Teslim olmak isteyenler de bu söylemlerden sonra geri çekilmek zorunda kalıyor. Ben de öyle düşünüyor, 'Teslim olursam öldürüleceğim.' diye  düşünüyordum. Buna rağmen gelip teslim oldum. Benim gibi dağa çıkan çok sayıda  terörist teslim olmayı arzuluyor. Fakat yapılan baskılar yüzünden cesaret  edilemiyor. Örgütün üst kademesi hayatını dilediği gibi yaşıyor, alt kademe ise  savaştırılıyor. Teslim olduktan sonra gerçekten bize çok samimi bir şekilde  davrandılar. Çok etkilendim, böyle beklemiyordum. Yeni bir yaşam veriyorlar.  Kaldığın yerden her şeye devam ediyorsun. Güzel bir duygu, iyi ki teslim olmuşum diyorum."

Zeytin Dalı Harekatının ardından örgüt yapısının bozulduğunu vurgulayan G.K, şu ifadelere yer verdi:

"Afrin operasyonunda örgüt Türk devletinin ciddiyetinin farkına  varmıştır. Afrin sürecinde örgüt büyük bir darbe yedi. Örgütün mensuplarının yapısı, psikolojisi bozuk durumda. Türk devletinin gücünü gördükten sonra insan  her şeyin farkına varıyor. Örgüt maddi ve manevi olarak büyük zarara uğratıldı.  Silah olsun, lojistik olsun ölüler olsun. Hemen hemen iki bine yakın ölü bulundu.  Afrin hamlesinden sonra birçok insanda netlik oluştu. Afrin sürecinden sonra  kaçmalar olmuştur."

ÖNCEKİ HABERLER
Bayram kaç gün sonra Ramazan bayramı kaç gün tatil 2018
Bayram kaç gün sonra Ramazan bayramı kaç gün tatil 2018
Kepez-Santral muhteşem olacak
Kepez-Santral muhteşem olacak
AK Parti oy oranı yüzde kaç? Taner Yıldız paylaştı
AK Parti oy oranı yüzde kaç? Taner Yıldız paylaştı
Bedelli için bomba kulis! İşte konuşulan yaş ve ücret
Bedelli için bomba kulis! İşte konuşulan yaş ve ücret
ABD'de yılanın kopuk kafası adamı ısırdı
ABD'de yılanın kopuk kafası adamı ısırdı
Polislere şark hizmeti müjdesi! Resmi gazetede yayımlandı
Polislere şark hizmeti müjdesi! Resmi gazetede yayımlandı
Ölen emeklinin kızına ne kadar bayram ikramiyesi ödenecek?
Ölen emeklinin kızına ne kadar bayram ikramiyesi ödenecek?
Akşener: Abdullah Gül'ü kabul etseydim milletvekili adayıydım
Akşener: Abdullah Gül'ü kabul etseydim milletvekili adayıydım
Kılıçdaroğlu'na tazminat şoku! Erdoğan'a 197 bin TL ödeyecek
Kılıçdaroğlu'na tazminat şoku! Erdoğan'a 197 bin TL ödeyecek
Karne sorgulama robotu 2018 TC numarasıyla karne notu öğrenme
Karne sorgulama robotu 2018 TC numarasıyla karne notu öğrenme